2021 rugsėjo 29 d.

Rugsėjo 28 d. Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje lankėsi  organizacijų, dirbančių su pagyvenusiais žmonėmis, atstovai: Trečiojo amžiaus universiteto direktorė Ona Sakalauskienė ir  neformaliojo suaugusiųjų mokymo koordinatorė Aušrinė Česnulienė, VšĮ Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centro vadovė Lina Bijūnaitienė, Pagyvenusių žmonių draugijos „Javaja“ vadovė Teresė Janina Cinaitienė.  

Partneriams pristatytas bibliotekos  įgyvendinamas projektas „Sidabrinis amžius: socialinė integracija per švietimą abipus sienos“, aptartos planuojamos veiklos bei jų poveikis didinant senjorų gebėjimus ir įsitraukimą į  aktyvią ir kūrybingą gyvenseną.  Viešosios bibliotekos direktorė Daiva Kirtiklienė pasidžiaugė ilgamečiu bendradarbiavimu tikėdama, kad siekiami tikslai ir siūlomos veiklos ilgamečius partnerius paskatins tęsti bendradarbiavimą įgyvendinat ir šį projektą.  

Šiuo  projektu Europos Sąjungos lėšomis Marijampolėje bus organizuojamos pagyvenusių žmonių įgūdžių ir kompetencijų tobulinimo priemonės.  Planuojama apmokyti 80 senjorų anglų kalbos pagrindų, 60 asmenų išklausys miestų plėtros ir visuomenės įsitraukimo kursą, 80 jų dalyvaus žmogaus ekologijos mokymuose, 80 senjorų gilins žinias  IT  srityje, 40 senjorų tobulinsis kūrybiškumo ugdymo kursuose.  Aktyviausi projekto dalyviai bus kviečiami  dalyvauti tarptautinėje stovykloje „Mobilus senjoras“. Kartu su Kaliningrado partneriais bus parengti ir išleisti senjorams aktualūs leidiniai. Abiejų šalių bibliotekose bus sukurti 2 trumpi teatro spektakliai pagal Kaliningrado ir Lietuvos  rašytojų sukurtus kūrinius.

Netrukus bus pradėtas tvarkyti  Marijampolės bibliotekos vidinis kiemelis, įrengiant jame „Žinių terasą“.  Joje vyks renginiai ir susitikimai, sukurta erdvė kvies senjorus ir ne tik juos pabūti gamtoje su knyga ir pabendrauti su bendraminčiais.

Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonės 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Bendra tarptautinio projekto vertė – 338.536,93 EUR, iš jų – Programos finansavimas  – 304.683,23 EUR (90 %). Marijampolės Petro Kriaučiūno viešajai bibliotekai finansavimas sudaro 103.628,00 EUR.

Už šios informacijos turinį atsako Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka, informacija negali būti naudojama Europos Sąjungos pozicijai reikšti.

Programos interneto svetainė http://eni-cbc.eu/lr/lt/

„EuropeAid“ interneto svetainė https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_en

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email