Automatinis vertėjas:
Neringa Bebravičiutė
Informacinių paslaugų grupė
2019 vasario 4 d.

nternetas yra visuotinai naudojamas žodis, reiškiantis pasaulinį kompiuterių tinklą.

Visame pasaulyje kasdien daugiau nei 1 milijardas žmonių prisijungia prie interneto, kur jie dirba,  ieško informacijos, lankosi interneto parduotuvėse, pramogauja ir bendrauja.

Bet internete verta būti budriems, kaip ir gatvėje. Pastaraisiais metais visas pasaulis nukentėjo nuo kompiuterinių virusų labiau, nei bet kada. Tai nereiškia, kad turime bijoti naudotis kompiuteriais ir internetu. Tiesiog privalome įsisąmoninti taisykles, kurios padėtų apsisaugoti, nes daug kas priklauso nuo mūsų pačių elgesio. Saugaus elgesio taisyklės turi tapti natūralios.Tai būtina žinoti visiems, o ypač tėveliams, kurių vaikai kasdien po pamokų praleidžia nemažai laiko internete: jie naršo, žaidžia, dalyvauja socialiniuose tinkluose ir dalinasi informacija. Svarbu apie saugų elgesį internete kalbėtis su vaikais, nes jie gali nukentėti dėl savo patiklumo ir nežinojimo.

Kasmet pirmąjį vasario antradienį Europos Komisijos iniciatyva Europos Sąjungos šalyse minima Saugesnio interneto diena. Pirmą kartą Europoje ji buvo paminėta 2004 m., o Lietuvoje – 2006 m. vasario 7 d.

Ji skirta informuoti visuomenę apie interneto naudą ir kartu apie jame slypinčius pavojus, tokius kaip asmeninių duomenų rinkimas ar nesantaikos kurstymas, taip pat paskatinti domėtis interneto naujovėmis ir galimybėmis.

Švietėjiška interneto svetainė, informuojanti apie globalų tinklą – internetą, pasivadinusi www.draugiskasinternetas.lt atidaryta dar 2005 m. taip pat primena apie saugumą ir pavojus, naudojantis kompiuteriais ar išmaniaisiais telefonais.

Šią savaitę ypač kviečiame panaršyti ne tik po šią svetainę, bet ir užsukti į mūsų biblioteką, kur draugiškas bibliotekininkas praves jums ekskursiją po atsinaujinusias bibliotekos erdves bei informuos apie saugesnį internetą. Kurkime geresnį internetą kartu!  

Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email