Neringa Bebravičiutė
Informacinių paslaugų grupė
2019 vasario 6 d.

Vasario mėnesį minima saugesnio interneto savaitė. Vis dėlto internete vertėtų saugiai elgtis ištisus metus.

Kartais nesusimąstome, kiek mums gali kainuoti, jei suteiksime tinkamą informaciją interneto vagims. Šviesolaidinis internetas – puiki terpė rinkti informaciją, kadangi žmonės dažnai dalinasi informacija nesuvokdami, kad ją mato ne tik draugai. Būtent todėl svarbu pasitikrinti, ar mūsų veikla internete saugi.

Vasario 6 d. Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje apsilankė R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 6 C klasės mokiniai su savo mokytojomis. Jiems buvo pravesta ekskursija po atsinaujinusią biblioteką, mokiniai galėjo išbandyti moderzinuotas laisvalaikio erdves, susipažinti su naujomis bibliotekos paslaugomis bei apžiūrėti veikiančias parodas.

Vaikai pamatė filmuką apie įvaizdį socialiniuose tinkluose ir komentavimo kultūrą. Jiems priminta, kodėl internete negalima teikti asmeninės informacijos: pavardės, gimimo datos, asmens kodo, telefono numerių, adresų, banko kortelių numerių, net pamokų tvarkaraščio, nes virtualioje erdvėje visada yra žmonių, kurie šią informaciją gali naudoti savanaudiškais tikslais. Jie neturėtų tikėti tuo, ką jiems rašo ir siunčia „internetiniai draugai“. Labai džiugu, kad kalbinti vaikai dar nebuvo susidūrę su dideliais pavojais internete ir niekas nebandė jais pasinaudoti. Po to mokiniai visi kartu puikiai atliko saugesnio interneto testą, kuris jiems didesnių diskusijų nesukėlė.

Vaikams aišku, kad internete jų niekas neapsaugos, reikia saugotis patiems.

Nuotraukų galerija:
Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email