Alma Stočkuvienė
Vartotojų aptarnavimo grupė
2019 kovo 26 d.

Kauno apskrities viešoji biblioteka tęsia projekto „Kauno regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų sveikatos stiprinimas“ įgyvendinimą regiono bibliotekose.

Trylikoje regiono viešųjų bibliotekų vyksta sveikatos stiprinimo ir žinių apie sveiką gyvenseną sklaidos užsiėmimai. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vasario-kovo mėn. išklausėme paskaitas apie sveiką mitybą ir jos svarbą, burnos sveikatą ir rankų higieną, paskaitas skaitė Kauno kolegijos Medicinos fakulteto lektorės Rūta Petereit ir Daiva Mačiulienė.

Didžioji dalis darbuotojų dalyvavo sausio mėn. paskaitoje apie taisyklingą laikyseną bei ergonomiką. Tačiau išgirsti apie sėdimo darbo blogybes nepakanka, reikia imtis veiksmų ir ne tik daugiau judėti, bet ir darbo metu daryti trumpas pertraukėles bei atlikti įvairius tempimo pratimus. Projekto komanda skelbė antrąjį iššūkį – 10 darbo dienų daryti  5 min. pertraukas, kurių metu atlikti 3 pasirinktus pratimus.

Antrame sveikatos iššūkyje dalyvauti panoro 35 Viešosios bibliotekos ir padalinių darbuotojai, jį sėkmingai įveikė 19.  Iš iššūkį įveikusių darbuotojų burtų keliu buvo išrinkti nugalėtojai, kurie laimėjo masažinius lankus.  Sveikiname mūsų bibliotekos antrojo iššūkio nugalėtoją Sasnavos  bibliotekos darbuotoją Aušrą Valaitienę.

Projekto organizatoriai tikisi, kad šis iššūkis atnešė vien geras emocijas, naujus patyrimus, o pats didžiausias prizas – savo sveikatos labui išbandėme šį tą naujo ir netgi didžioji dalis įveikė iššūkį. Balandžio-gegužės mėn. laukia nauji, visiškai kitokie iššūkiai – 8 ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis užsiėmimai su treneriais Rapolu ir Roku Žeimiais.

Projektą „Kauno regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų sveikatos stiprinimas“  finansuoja Sveikatos stiprinimo fondas. 

Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email