Aušra Valaitienė
2019 balandžio 3 d.

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius yra šių metų Tarptautinės vaikų knygos dienos, kuri kasmet balandžio 2-ają minima daugybėje pasaulio šalių, rėmėjas. Šiai progai dailininkas ir  rašytojas Kęstutis Kasparavičius nupiešė plakatą ir parašė laišką – kreipimąsi, kurio pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“.

Paminėti šią gražią šventę į Sasnavos biblioteką susirinko Sasnavos pagrindinės mokyklos pirmokai su mokytoja Rūta Venckevičiene. Garsiniams skaitymams vaikai pasirinko Kęstučio Kasparavičiaus knygą  „Apie daiktus. Trumpos istorijos“. Tai nuotaikingi pasakojimai apie kasdienės aplinkos daiktus, kurių istorijos sukelia šypseną, nuostabą, padeda prisiminti paprastus, bet jaukius dalykus.

Ir į biblioteką – nepatikėsite!  – jie atskrido su knygomis. O kaipgi kitaip. Juk Sasnavoje yra aerodromas, o K. Kasparavičius plakate ir nupiešė knygeles tarsi norinčias bėgti ar skristi. Spalvinti ir iliustruoti nuo mažų dienų pamėgę pradinukai, kitoje knygelės, kurią išradingai pagamino bibliotekininkė Aušra, pusėje nupiešė skaityto kūrinio iliustraciją. O kaip smagu toms knygelėms su vaikų piešinukais skraidyti!O jei knygelės nebijo skraidyti, tai  ir skaityti jau buvo nebaisu. Ir viskas ėjosi kaip iš pypkės: pasiruošta labai atsakingai, jokio jaudulio, jokių klaidų. Svarbiausia n e s k u b ė t i ! Garsiniai skaitymai įveikti!

Kokia gi šventė be siurprizų? Renginio dalyvių laukė staigmena – „Piešiniai ant veido – tapk savo herojumi!“. Šią edukaciją padovanojo bibliotekos skaitytoja Alma Malavickienė. Vaikai tarpusavyje dalijosi pasakojimais apie personažus, svarstė, kokiu iš jų norėtų būti. Taip bibliotekoje apsigyveno tigrai, liūtai, pandos, šuniukai, kačiukai, ir prisirpusių braškių užderėjo, net ir kosminė raketa surado sau vietą.

Labai smagu pasidžiaugti mažaisiais skaitytojais. Juk garsiai skaitydami ar patys klausydamiesi, atliekame svarbų ritualą – mes bendraujame, susiburiame bendram tikslui, ugdome asmenybes, kurios skaitydamos turi daugiau galimybių būti laimingos. Skaitymo nauda vaikams yra neišmatuojama, šie įgūdžiai išlieka visam gyvenimui.Nuoširdus ačiū  visiems už dalyvavimą šventėje, gražius skaitymus, už edukaciją, už puikiai praleistą laiką drauge, už darnią bendrystę.

Nuotraukų galerija:
Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email