Automatinis vertėjas:
Vaida Juselytė
Informacinių paslaugų grupė
2019 balandžio 18 d.

Balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyks Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kvies savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus, skaitymo ir kitų šviečiamųjų ir lavinamųjų veiklų gerbėjus į renginius, naujų knygų pristatymus, konferencijas, diskusijas, filmų peržiūras, susitikimus su autoriais. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės vienijanti tema „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“ primena apie neišmatuojamas galimybes visiems bibliotekų lankytojams.

Kasmetinės Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose kiekvieną bus organizuojamos veiklos, renginiai, užsiėmimai skirti visiems mūsų miesto bendruomenės nariams, čia susipina pramogos mažiesiems, kultūra vyresniesiems ir žinios norintiems išmokti:
• Balandžio mėn. 23 d. (antradienis) Aldonos Ruseckaitės romano apie Salomėją Nėrį „Padai pilni vinių“ pristatymas, Didžioji salė (II aukštas) 17:00 val. Renginio metu kviesime žvelgti plačiau į poetės gyvenimą, ieškoti priežasčių, kurios lemia pažiūrų pokyčius, svarstysime, kokie politiniai įvykiai ar žmogaus savybės darė didžiausią įtaką poetės elgesiui. Be to, ar asmeninį pasirinkimą lemia ir žmogaus prigimtis, charakteris, išsilavinimas, artimieji? Į tai ieškosime atsakymų knygos pristymo metu.
• Balandžio mėn. 24 d. (trečiadienį) „Skaitymo maratonas“, Vaikų ir jaunimo edukacijos centras 10:00 val. Vaikų literatūros grupė ir Multicentro komanda teigia, jog: „Kiekvienas puslapis ir perskaityta istorija – tai laikas su knygas“. Mėgstamų knygų skaitymas nuo ryto iki vakaro ir dalinimasis su kitais skaitymo malonumu padės visiems kartu pasiekti skaitymo rekordą Marijampolėje! Būkite to dalimi ir skaitykite su vaikais, tėvais ir draugais Skaitymo maratone!
• 04-25 (ketvirtadienis) konferencija „Diaspora: amžių kaita“ 11:00 Didžioji salė (II aukštas). Būtina išankstinė registracija el. paštu v.juselyte@marvb.lt arba tel. nr +37062099831. Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. Šį visai lietuvių kultūrai ir istorinės atminties išsaugojimui bei puoselėjimui svarbų įvykį minėsime Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje balandžio 25 d. 11:00. Kviečiame dalyvauti ir prisiminti tuos žmones, kurie už geležinės sovietų uždangos, svetimoje kultūrinėje terpėje puoselėjo mūsų kultūrą ir dėjo dideles pastangas atkuriant Lietuvos nepriklausomybę.
• 04-27 (šeštadienis) poezijos šventė „Žydėjimas tavo širdy“, 12:00 Knygų erdvė (I aukštas). Poezija lyg svajonių ir minčių kalba, kuri atveria pasaulio grožį, suvokimą ir įprasmina mūsų gyvenimą eilėse. Paskutinį šio balandžio šeštadienį, atversime duris į skambančių posmų grožį, rimuotų eilių svajas ir užbursime pavasario gaivą savo minčių kalba.
• 04-27 (šeštadienis) „Kiškučių valandėlė mažiesiems“, 11:00 Knygų erdvė (I aukštas). Ateik, žaisk, skaityk su kiškučiais!
• 04-30 (antradienis) Roberto Petrausko knygos „Barbarosa. Antrasis pasaulinis karas Europoje“ pristatymas, 17:00 Didžioji salė (II aukštas). Žinodami istoriją ir kaip viskas susiklostė, mes juk galime pabūti sumaniais strategais, ar ne? Ar pakeistumėte Hitlerio sprendimus jei turėtumėte tokią galimybę? Ar sugebėtumėte išvengti tūkstančius gyvybių kainavusių klaidų?  Pirma susitikimo dalis: Interaktyvi prezentacija, kurios tema: “Kam operacija “Barbarosa” buvo nesėkmės istorija? Antra susitikimo dalis skirta jūsų nuomonėms, mintimis ir klausimams. Prezentaciją/diskusiją ves ir į jūsų klausimus atsakinės „Barbarosos“ autorius Robertas Petrauskas. Po susitikimo galėsite įsigyti knygų su autoriaus parašais.

Marijampolės Petro Kriaučiūno Viešosios bibliotekos padalinių renginius galite matyti nuotraukų galerijoje.

Primename, kad Bibliotekų savaitės metu Skaitytojo pažymėjimą galima įsigyti nemokamai, o skolininkams, laiku negrąžinusiems leidinių, skolos dovanojamos.

Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email