Raminta Liubelionienė
Vedėja
2019 rugpjūčio 14 d.

Marijampolės Vytauto parke bėgiojanti raganaitė, vaikštinėjanti elegantiška princesė, triukšmaujantys piratai ar žaidžiantys Mikė Pūkuotukas su Knysliuku jau nebestebina marijampoliečių. Keletą metų Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centro organizuojami teatralizuoti garsiniai pasakų skaitymai pritraukia vis didesnį būrį knygų mylėtojų.

Šiemet teatralizuotų garsinių pasakų skaitymų sezonas, prasidėjęs gegužės 30 d., tęsėsi beveik visą vasarą. Tradiciškai kiekvieną ketvirtadienį vaikai, tėvai, seneliai išgirsdavo vis naujas istorijas, pasinerdavo į naujus nuotykius. Kelionės laiku, šokiai dryžuotoje diskotekoje, žaidimas kosminiais kamuoliais – visa tai ir dar daugiau linksmybių tik Vaikų ir jaunimo edukacijos centro darbuotojų neišsenkančio kūrybiškumo dėka. Vaikus atlydėję tėvai ar seneliai, taip pat mielai skaitydavo vaikams, kurdavo pasakas, vaidindavo. Skaitantys suaugusieji – geriausias pavyzdys mažiesiems, padedantis pamilti knygas ir skaitymą.

Teatralizuoti garsiniai pasakų skaitymai džiugina ne tik knygomis ir linksmybėmis. Netrūksta čia ir svečių. Šiais metais bibliotekoje įgyvendinamas projektas „Knyginėtojams“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė. Todėl susitikti su mažaisiais skaitytojais buvo pakviestas populiarusis vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, linksmasis piratas Flintas, aktorių trupė „Teatriukas“. Daug vaikų plojimų ir šypsenų sulaukė teatras „Nieko sau“, teatras „Pradžia“. Sezono uždarymo šventėje spektaklį „Kelionė aplink pasaulį 2” parodžiusiam teatrui „Labaiteatras“, susirinkusieji plojo net atsistoję.

Nors šią vasarą oro sąlygos neleido visų skaitymų surengti Vytauto parke, tačiau bibliotekos erdvėse skaityti buvo taip pat smagu kaip ir lauke. Pasiklausę skaitomų pasakų bibliotekoje, vaikai neskubėdavo skirstytis, o mielai likdavo patys paskaityti ar išsirinkti knygų iš gausaus bibliotekos knygų fondo. Teatralizuotų garsinių pasakų skaitymų populiarumas, tai ženklas, kad vaikams skaitymas vis dar įdomus laisvalaikio praleidimo būdas.

Vaikų ir jaunimo edukacijos centro darbuotojai dėkoja visiems dalyvavusiems ir kartu skaičiusiems, svečiams už nepamirštamus įspūdžius, kolegoms už pagalbą kiekvieną ketvirtadienį surengiant gražią šventę.

Renginių akimirkos Multicentro Facebook.com paskyroje

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email