Automatinis vertėjas:
Vaida Juselytė
Vyresnioji bibliotekininkė
2019 rugsėjo 26 d.

Rudenėjantis rugsėjis nors ir pradėjo kandžiotis vėjo gūsiais ir šaltuku, tačiau rugsėjo 20 d. popietę pasirodžiusi saulė ir nurimęs šiaurys leido ekskursijos metu susirinkusiems kapinių svečiams plačiomis šypsenomis ir smalsiomis akimis paminėti Europos paveldo dieną‘19 neįprastoje vietoje.

Marijampolės senosios kapinės – vieta, kurioje telpa visa Marijampolės istorija. Ekskursijos metu pamatėme ne vieno laikotarpio kapų paminklus, o dažną iš jų galėjome vadinti meno kūriniu. Aplankėme ir kalbėjome apie iškilius asmenis palaidotus šiose kapinėse, išgirdome faktų, pasakojimų apie romų tautybės žmonių laidojimo tradicijas. Taip pat sužinojome kur yra partizanų motinos kapas ir, žinoma, mėginome atsakyti į dažnai kuždamą klausimą:  ar tikrai šiose kapinėse palaidotas Lenino sūnus? Provoslaviškoji kapinių dalis kėlė daugiausiai klausimų ir susidomėjimo, tikriausiai, dėl to, nes tai paslaptingiausias ir mažiausiai lankomas kapinių kvartalas, saugojantis niūrią ir seną carinės Rusijos istoriją.

Ekskursijos metu buvo pristatyta krašto pažinimo portalo „Noriu žinoti“ Senųjų kapinių skiltis, kurioje ikonografine medžiaga papildytas kapinių aprašymas susipažindina su vienu reikšmingiausių Suvalkijos krašto nekropolių, o ortofotonuotrauka su preciziškai ir tiksliai pažymėtomis daugiau ar mažiau nusipelniusiųjų asmenų kapavietėmis, kenotafais atskleidžia atminimą tų asmenų, kurie kūrė mūsų miesto istoriją.

Virtualų kapinių žemėlapį galite tyrinėti internetinėje svetainėje www.noriuzinoti.lt

Ekskursiją vedė ir organizavo Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos darbuotojos:
1. Kultūrinės veiklos vadybininkė Daiva Bepirštienė
2. Bibliografė Loreta Skinkienė
3. Vyresnioji bibliotekininkė Vaida Juselytė

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email