Vaida Juselytė
Vyriausioji bibliotekininkė
2019 lapkričio 13 d.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka pasirašė dvišalę bendradarbiavimo sutartį su Argentinos Sarmiento Villa Italia biblioteka.

Tandilio mieste, Bueno Airių regione, veikiančios Sarmiento Villa Italia bibliotekos vadovas Braian Urban dar rudens pradžioje kreipėsi į Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos direktorę Daivą Kirtiklienę su pasiūlymu užmegzti partnerystės ryšius tarp dviejų panašaus dydžio bibliotekų. Kelis mėnesius derintas ir analizuotas veiksmų planas 2019 m. lapkričio mėn. 8 d. pasiekė rezultatą ir buvo oficialiai įteisintas dvišale sutartimi.

Du metus truksiančioje partnerystėje turėsime galimybę Argentinoje, Tandilio mieste, skleisti lietuvišką kultūrą, Suvalkijos regiono papročius ir tradicijas, populiarinti lietuvišką literatūrą – tai pagrindinis Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos siekis.

Nors kultūrinės veiklos mainai  vyks ne per tiesioginius darbuotojų mainus, bet virtualiai, tačiau tikime, jog šios partnerystės metu užmegzti ryšiai ir bendrystė suteiks galimybę pasiekti kuo platesnį žmonių ratą ir itin nutolusio krašto žmones supažindins su lietuvių kultūra, istorija, literatūra ir tradicijomis.  Svarbu pabrėžti, jog Tandilio mieste yra gausi lietuvių bendruomenė – tai žmonės, kurie nekalba lietuviškai, tačiau perima tradicijas iš savo prosenelių ir senelių, kadaise dėl ekonominių ir politinių priežasčių  persikėlusių į Pietų Ameriką.

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email