Alma Stočkuvienė
Vyriausioji metodininkė
2019 gruodžio 5 d.

Baigiantis metams baigiamas įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos ir Marijampolės savivaldybės finansuojamas projektas „Knyginėtojams“.  Jau netrukus – paskutiniai šio projekto renginiai.

Gruodžio 6 d. (penktadienį), 17 val. vaikai  ir tėveliai kviečiami drauge laiką praleisti su Labaiteatro kolektyvu, kuris atliks žaismingą, interaktyvų teatralizuotą koncertą – žaidimą šeimai „Kai užaugsiu, būsiu…“. Mažieji žiūrovai ne tik „susitiks“ su labai skirtingų profesijų atstovais, bet ir patys galės pabūti ir aktoriais, ir statybininkais, ir mokslininkais, ir gaisrininkais… Dalyvaudami spektaklyje – žaidime vaikai tarsi „pasimatuos“ siūlomas profesijas, sužinos šį tą visiškai nauja apie jas, tačiau svarbiausia, kad iš naujo atras seną tiesą: visi darbai yra geri ir garbingi, tik svarbu išsirinkti sau tinkamą ir mielą.

Vaikų rašytojas, bardas,  teatro ir kino režisierius Vytautas V. Landsbergis lapkričio pabaigoje bibliotekoje praūžusiame festivalyje dėl ligos negalėjęs dalyvauti,  atsiprašė į renginį susirinkusiųjų ir pažadėjo  atvykti į Marijampolę.  Šį pažadą jis  ištesės  gruodžio 10 d. (antradienį), 17 val.  marijampoliečiai kviečiami į susitikimą su kūrėju. Renginio dalyvių laukia neprailgsiančios ir įsimintinos susitikimo akimirkos, kur neįtikėtinos  istorijos papildytos dainomis,  kuriamos ir dainuojamos visų kartu.

Gruodžio 21 d. (šeštadienį),  12 val. Šeimadienyjekūrybinės dirbtuvės su žinoma aktore „keistuole“ Ilona Balsyte.  „Keistuolių teatro“  aktorė kvies „pažaisti teatrą“ ir patirti daugybę džiaugsmingų akimirkų drauge su visa šeima. Čia kiekvienas galės pasijusti aktoriumi, pabūti kūrėju, išbandyti save teatro kūrybiniame procese.

Susumuojant rezultatus, įvertinant atsiliepimus, renginių dalyvių gausą ir mažųjų  emocijas, galima teigti, kad projektas pavyko. Viena iš siekiamybių buvo organizuoti turiningą ir patrauklų laisvalaikį vaikams ir visai šeimai vasaros atostogų metu,  įveiklinti Vytauto Didžiojo  parką. Kiekvieną vasaros ketvirtadienį, 15 val. parke, šalia vaikų žaidimų aikštelės vyko teatralizuoti skaitymai, akcijos, žaidimai, konkursai ir viktorinos. Čia buvo įkurta laisvalaikio erdvė  po atviru dangumi mažiems ir dideliems su šioje skaitymo šventėje dalyvaujančiais profesionaliais kūrėjais ir atlikėjais.  Vasaros skaitymų sezoną pradėjo „Nieko sau teatras!“. Savo teatralizuotas muzikines programas pristatė Labaiteatras, Teatriukas, Kapitonas Flintas, vaikai susipažino su rašytoju Tomu Dirgėla ir jo kūryba. Visą vasarą vaikus džiugino Vaikų ir jaunimo edukacijos centro darbuotojų kuriami  vis nauji pasakų personažai, kurie skaitė drauge su vaikais knygeles, žaidė judrius žaidimus.  Iki rugpjūčio 8 d. vasaros ketvirtadieniais Vytauto parke  ne tik vaikai, bet ir suaugusieji patyrė skaitymo,  dramos, gyvos muzikos ir aktyvių žaidimų džiaugsmą.  

Pasibaigus Vasaros skaitymų sezonui buvo organizuoti Šeimos šeštadieniai bibliotekoje. Šeimadieniuose „puodeliavimo“  užsiėmimą  vedė menininkė Nomeda Marčėnaitė, fėjų namelius-žibintus ir kalėdinius žaisliukus vaikai kūrė su lėlininke ir rašytoja Edita Lei.  Naujausias knygas  ir jų personažus pristatė rašytojai Virgis Šidlauskas, Benas Bėrantas ir  Ignė Zarambaitė.

Bibliotekoje įkurtas laisvalaikio kampas  su smėlio ir šviesos žaidimais, daugiafunkciu  judrių žaidimų stalu ir interaktyviu edukaciniu stalu kviečia jaukiai prie jų  praleisti šeimos  laisvalaikį.

Didelio marijampoliečių ir miesto svečių dėmesio sulaukę projekto renginiai skatina tęsti jį.  Viliamasi, kad 2020 metais  „Knyginėtojai“  ir vėl susitiks bibliotekoje.

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email