Vaida Juselytė
Vyriausioji bibliotekininkė
2020 vasario 12 d.

2020-ieji visai Lietuvai pažėrė daug svarbių ir įspūdingų datų, už kurių kukliai slepiasi mūsų miestui ir kraštui svarbios sukaktys. Šis leidinys padės mums, panirusiems į kasdienių darbų ir didelių valstybinių švenčių šurmulį, nepamiršti mūsų krašto šviesuolių sukakčių bei prisiminti svarbiausius, mūsų miesto raidą nulėmusius įvykius.

Norime jūsų dėmesį atkreipti į vieną mums itin svarbią datą. Šiais metais, rugsėjo 16 d. sukanka 170 m. kai gimė lietuvių tautinio atgimimo lyderis, pedagogas, knygnešys, kalbininkas Petras Kriaučiūnas. Jis savo pedagoginiu darbu, visuomenine veikla ir įtaigiu žodžiu uždegė lietuvybės ugnį Marijampolėje, paskleidė ją Sūduvoje, išugdė apie 80 žymių žmonių ir dar šimtus paskatino tapti sąmoningais lietuviais. Ne vienas Petro Kriaučiūno mokinys ir bendražygiai tapo mūsų  tautinio atgimimo lyderiais, kūrusiais Lietuvos valstybę.

Vartydami „Marijampolei svarbių datų kalendorių“ turėsite galimybę susipažinti su svarbiausiomis mūsų miesto datomis, sukaktimis ir žmonėmis kūrusiais Marijampolės miestą. Šių metų leidinys papildytas 2020 metų kalendoriumi.

„Marijampolei svarbių datų kalendorių 2020“ galite įsigyti (nemokamai) Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Skaityklose (II aukštas).

Kalendoriaus sudarytoja – Loreta Skinkienė, leidinį redagavo – Vaida Juselytė, Aušra Rutkauskienė, dizainą kūrė – Augustina Miknevičiūtė.

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email