Vaida Juselytė
Vyriausioji bibliotekininkė
2020 spalio 23 d.

Viskas turi pradžią ir pabaigą, taip šį kart nutiko ir fotografijos užsiėmimus lankantiems jaunuoliams. Spalio 6 d. prasidėję mokymai baigėsi vakar, kai į duris ėmė belstis karantinas Marijampolės apskrityje. Nors saujelė mokinių dar spėjo paragauti fotografo duonos, tačiau vietoje suplanuotų 6 pamokų ciklo įvyko 4 užsiėmimai.

Per keturias pamokas visi kartu sužinojome apie: šiuolaikinės fotografijos subtilybes, fotoaparato valdymą bei vaizdų koregavimo programų galimybes. Lektorė Augustina Miknevičiūtė dar pirmąją pamoką uždavė esminius klausimus: kas mokiniams aktualu? Ko jie tikisi iš fotografijos užsiėmimų? Koks fotografijos žanras kelia daugiausiai klausimų ir susidomėjimo? Vienareikšmiškai mistiškiausia ir įdomiausia dalis rodėsi žmonių portretai bei studijinis fotografavimas.

Tad neatsitiktinai fotografijos užsiėmimų metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas ne urbanistikai, gamtos fotografijai ar daiktams, tačiau žmonių portretams. Išsiaiškinę estetiką, kompoziciją, sužinoję apie tinkamą apšvietimą, blykstes ir kitą reikiamą įrangą imtasi rimto darbo: fotografavimo ir vaizdų retušavimo.

Nuogąstaudami dėl artėjančio karantino skiriamės nenoriai, tačiau vos atsivers galimybės mes ir vėl jaunuosius bibliotekos lankytojus kviesime į edukacinės akademijos „Integruok save“ užsiėmimus. Sekantį kartą pasinersime į muzikos pasaulį, kuriame kartu su lektoriumi Povilu Mikulioniu kursime elektroninę muziką ir remiksuosime įvairius muzikos stilius.

Sekite naujienas ir laukite tęsinio!

Edukacinė akademija organizuojama įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Edukacinė akademija „Integruok save“

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email