Autorius: Ilan Pappe
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Istoriko Ilan Pappe knygą „10 mitų apie Izraelį“ būtina perskaityti kiekvienam žmogui, kuris bent truputį domisi tarptautine politika. Savo kūrinyje autorius dėsto labiausiai paplitusius mitus apie Izraelį bei meistriškai juos kontraargumentuoja.

Kokie mitai ir tikrovė slypi už Izraelio valstybės?

Ilan Pappe yra vienas iš atviriausiai ir radikaliausiai mąstančių bei apie Izraelį rašančių istorikų. Šioje novatoriškoje ir prieštaringai vertinamoje knygoje jis nagrinėja dešimt labiausiai ginčijamų idėjų, susijusių su šiuolaikinės Izraelio valstybės kilme bei tapatybe.

Analizuodamas istorinius įvykius autorius klausia ar Balfūno deklaracijos metu Palestina buvo tuščia žemė? Ar žydai buvo tauta be žemės? Ar tarp sionizmo ir judaizmo yra skirtumas? Ar sionizmas (žydų tautinis judėjimas, siekiantis suvienyti žydų tautą teritorijoje tarp Jordano upės ir Viduržemio jūros krantų) nėra okupacijos projektas? Ar 1948 metais palestiniečiai savanoriškai paliko savo tėvynę? Ar 1967 metų Šešių Dienų Karas tikrai buvo neišvengiamas? Ar Izraelis yra vienintelė demokratija Viduriniuose Rytuose? Ar 1992 metais Oslo derybos žlugo tik dėl Palestinos išlaisvinimo organizacijos kaltės? Ar bombarduoti Gazą buvo nacionalinio saugumo klausimas? Ar dviejų valstybių susitarimas vis dar yra įmanomas?

„10 mitų apie Izraelį“ parašyta lengvai suprantama kalba, o išdėstyti faktai skatins diskutuoti. Ilan Pappe aptariamus mitus padalino į tris dalis. Pirmoji dalis apima istorinius praeities įvykius. Antroji dalis nagrinėja Izraelio politikos dabartį, na, o trečioji kalba apie ateitį ir galimybes. Besidomintiems tarptautine politika išdėstyti faktai gal ir nebus visiškai nauji, tačiau knyga pravarti kiekvienam norinčiam gilesnio žvilgsnio į Izraelio bei Palestinos konfliktą.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email