Automatinis vertėjas:
Autorius: Nikolai Gogol
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Kai Aleksandras Puškinas pirmą kartą perskaitė Gogolio pasakojimus, labai nustebo ir susižavėjo. „Štai kur tikroji satyra, – rašė jis, – sąžininga, nevaržoma, nesmulkmeniška ir neprimityvi. Dvelkia tikra poezija… Aš vis dar neatsigaunu.“ Šveikiška J. Hašeko ironija ir E. A. Poe plunksnos verti siaubo ir fantazijos blyksniai – nepakartojami Nikolajaus Gogolio personažai stebina ir džiugina skaitytojus.

Realybės ir fantastikos, siaubo ir komedijos derinys, kuriuo persmelkti spalvingi ir nepakartojami pasakojimai, tokie kaip „Kalėdų naktis“ ar „Baubas“, taip pat Peterburgo istorijos, paskatino amžininkus pavadinti Gogolį „mažarusių Dickensu“.

Knygoje rasite visus įsimintinus Gogolio knygų veikėjus: šaunųjį kalvį Vokulą, ant velnio skridusį į Peterburgą kurpaičių įnoringai mylimajai, klaikų raganių, drąsų seminaristą, budėjusį prie mirusios panaitės-raganos, taip pat valdininką, kurio nosis nutarė gyventi savarankiškai, vargšą tarnautoją, apsiausto paverstą kitu žmogumi, gudrųjį beprotį, įsitikinusį, kad šuo gali jam perduoti gyvenimo išmintį. Fantastiški, kraupūs, kartais komiški pasakojimų personažai pakeri ir sužavi visų amžių skaitytojus. N. Gogolio kūryba padarė didelę įtaką tokiems rašytojams kaip F. Dostojevskis ir V. Nabokovas.

Nemirtinga Gogolio proza sklidina paslaptingos energijos; jo kūrinių pasaulis ir pamėkliškas, ir realus, iš pirmo žvilgsnio paprastas ir suprantamas, bet neįtikėtinai sudėtingas ir nepaaiškinamas. Čia viskas pajungta ypatingiems dėsniams, kurių nesupranta „sveiko proto“ mėgėjai.

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email