Autorius: Fernand Braudel
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

„Civilizacijų gramatika“ Prancūzijoje pasirodė 1987 metais ir perleista 1993 metais. Braudelis knygoje apžvelgia tiek europietiškas, tiek ne europietiškas civilizacijas. Ne chronologiniu istorinių įvykių atpasakojimu pagrįstas, o plataus spektro analitinis kalbėjimas padeda suvokti ir įsisavinti civilizacijų vidines struktūras, jų radimosi ir vystymosi paradigmas, esminį kultūrinį, politinį, ideologinį foną. Anot autoriaus, istorija aiškina ne tik praeitį, bet ir dabartį. Tokiu būdu knyga tampa savotišku vadovėliu, pamatinių žinių saugykla, sankaupa bet kuriam istorija ir civilizacijomis besidominčiam žmogui, norinčiam suvokti kultūrų ir atitinkamų kultūrinių reiškinių genezę. Tai vertingas kursas, per istorijos prizmę padedantis iš esmės pažvelgti į žmogaus gyvenamo pasaulio reiškinius.

Fernandas Braudelis – vienas įtakingiausių XX a. istorikų, istoriografinės „Analų“ mokyklos lyderis, vienas iš struktūralizmo pradininkų. Jis sukėlė istorijos mokslo revoliuciją siūlydamas atsižvelgti į geografinius ir ekonominius faktus siekiant suprasti istorinius procesus.

Daugiau apie knygą skaitykite knygos.lt blogo straipsnyje: „Civilizacijų gramatika“: suvokti pasaulio istorijos procesus perskaičius vieną knygą

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email