Autorius: Marcus Wallén
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Švedijos žurnalisto Marcus Wallén knyga „Dingęs nacių auksas, arba feldmaršalo paslaptis“ – dokumentinis tyrimas, kuriame išdėstyti faktai ir įvykiai nenusileidžia patraukliausių istorinių trilerių siužetams.

Dingęs nacių auksas – paslaptis, kurią bando įminti istorikai, nuotykių ieškotojai, lobių medžiotojai ir daugelis kitų smalsuolių. Faktas, kad 1935-1945 metų periodu naciai sistemingai plėšė žydus ir be gailesčio grobė jų materialines vertybes, yra neginčijamas. Tačiau, kur dingo visi šie turtai, taip ir nepradėję cirkuliuoti rinkose? Atsakymų į klausimą ieško žurnalistas Marcus Wallén.

Išgrobstytas aukas, meno kūriniai, brangenybės, ištuštintos bankų saugyklos – pavogto turto mastas buvo milžiniškas. Tai ne maišas pinigų, o ištisi vagonų sąstatai, karo pabaigoje judėję link druskų ir anglių kasyklų. Tačiau, kur šiandien yra visi šie lobiai, aukso dirbiniai, paveikslai ir kitos gėrybės? Kodėl jų iki šiol niekas nerado? Ar įmanoma paslėpti tokį kiekį materialinių gėrybių? Iki šiol tikima, kad lobiai tebėra nenaudojamose, užgriuvusiose kasyklose, kalnuose ar net pakasti švedų daržuose. Kur slypi tiesa?

Knygoje „Dingęs nacių auksas, arba feldmaršalo paslaptis“ autorius nagrinėja įvairius žinomus faktus, nagrinėja ne pačioje geriausioje šviesoje pasižymėjusių istorinių veikėjų veiklą bei jų biografijas, nagrinėja populiariausias žinomas teorijas.

Marcus Wallén knyga yra lengvai skaitoma ir patraukli. Pasak vienos apžvalgos, istorinės knygos gali būti nuobodžios, kaip vaistinės lapelis, arba įtraukiančios, tarsi trilerio žanro kūriniai. „Dingęs nacių auksas, arba feldmaršalo paslaptis“ priklauso antrajam tipui. Pirmoji autoriaus knyga neleis atsikvėpti ir suteiks progą nauju žvilgsniu pažiūrėti į mįslių ir mitų gaubiamą istorinį etapą.

Marcus Wallén (g. 1972) – švedų žurnalistas, dienraščio „Expressen” redaktorius. Istorinių tyrimų knyga „Dingęs nacių auksas, arba feldmaršalo paslaptis“ yra autoriaus debiutas, sulaukęs itin paslankių atsiliepimų.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email