Autorius: Giedrius Petkevičius
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Intriga, kitoks regos kampas, šiek tiek specifinio humoro prieskonių ir šablonus laužanti istorinė tiesa.
Karas niveliuoja žmones – ir civilį, ir profesionalų karį gali pakirsti kulka ar sprogusio sviedinio skeveldra. Kita vertus, karas sutirština žmogaus savybes: besišypsantys saldžialiežuviai gali virsti didžiausiais niekšais, o kuklūs žmogeliai atlikti nekasdienius žygdarbius – knygoje aptiksite įvairių pavyzdžių.

Tragikomiškų, dramatiškų, juokingų ir žiaurių karo istorijų koliažas, daugumos jų nerasite istorijos vadovėliuose ir oficialiuose mūšių, kampanijų bei operacijų aprašymuose. Žmogiškumo triumfas, išdavystės kartėlis ir įvykiai, apie kuriuos paskaičius norisi ištarti: „Negali būti.“ Neįtikėtina karinė sėkmė, slapti ginklų kūrimo projektai ir beprotiškiausios idėjos – visa tai rasite šioje knygoje.

• Ar galima kaip ginklus panaudoti šikšnosparnius ir balandžius?
• Kodėl reikia saugotis sprogstančių žiurkių ir kaip išvengti šokinėjančių minų?
• Ką valgė japonų kariai nutrūkus maisto tiekimui Ramiojo vandenyno salynuose?
• Kaip lietuvis sprogdino nacių seifus ir kas iš tiesų buvo Ostapas Benderis?
• Kas yra „kiliminis bombardavimas“, „branduolinis futbolas“, „Bangaloro torpeda“?

„Tikiu, knyga supurtys tuos, kurie vertina istoriją tik kaip juodą ar baltą, privers susimąstyti apie agresyvią žmogaus prigimtį, karo meno dinamiką ir mechaniką. Galbūt nukarūnuos tam tikrus mitus, užpildys istorines spragas ir paskatins domėtis tamsesniais žmonių gyvenimo tarpsniais. Didumą aprašomų įvykių prisimins jūsų tėvai ar seneliai, kai kuriuos – galbūt ir jūs patys.“

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email