Autorius: Vytenis Almonaitis, Junona Almonaitienė
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Vytenis Almonaitis bei Junona Almonaitienė parengė ir išleido jau ne vieną žinyną keliautojams. Autoriai aptaria Lietuvos regionų ir miestų istoriją ir kultūrą, bei siūlo įdomiausias vietas aplankyti patiems. „Kauno senamiestis: keliautojo žinynas“ – gidas po seniausią, o ir gražiausią, Kauno miesto dalį ir jos istoriją.

Kauno senamiestis įsikūręs į rytus nuo didžiausių Lietuvos upių Nemuno ir Neries santakos. „Kauno senamiestis: keliautojo žinynas“ yra atnaujintas ir papildytas gidas po šį miesto dalį, kuri turi ką papasakoti, tiek eiliniams turistams, tiek istorija besidomintiems žmonėms. Autoriai savo knygą skiria tiems, kurie nori geriau pažinti senamiestį.

Knygos rengėjai iš pradžių supažindina su bendra Kauno miesto istorija, aptaria jo raidą, istorinius įvykius, nulėmusius net tik žmonių gyvenimus, bet ir architektūros stilių formavimąsi. Keliautojų gidas apima penkiasdešimt penkis senamiesčio kultūros ir istorijos paminklus. Kai kuriuos žino kiekvienas kaunietis, kiti gali tapti netikėtu atradimu.

Vytenis Almonaitis ir Junona Almonaitienė aptardami Kauno istorijos etapus keliautojus vedžioja po Kauno pilį, užsuka į gotikinės architektūros paminklą – Perkūno namą. Autoriai skaitytojus kviečia susipažinti su prezidentūra, kurioje Kaunui tapus laikinąją sostine rezidavo šalies prezidentas. Verta sužinoti ir Ugniagesių rūmų istoriją – lenktos formos statinys Kaunui suteikė architektūrinės įvairovės. Skaitytojai kartu su autoriais aplankys ir žymiausius Lietuvos rašytojus įamžinusias vietas.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email