Automatinis vertėjas:
Autorius: Vaidotas Januškis
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Vaidotas Januškis – mokslininkas, vadovėlių bei mokslo populiarinimo knygų autorius, keliautojas, Vilniaus universiteto žygeivių klubo įkūrėjas. Jis išnaršė daugybę unikalių pasaulio kampelių – girdėjo džiunglių bruzdesį, matė karštus ugnikalnius ir grožėjosi kvapą gniaužiančiais kalnais. Knygoje „Kelionių takais. Nuo snieguotų viršūnių iki džiunglių” Vaidotas Januškis pasakoja apie savo gyvenimo keliones, sutiktus žmones bei į atmintį įsirėžusius įvykius.

Vaidotas Januškis keliauti pamėgo dar jaunystėje. Pradėjo jis paprastai – nuo žygių pėsčiomis. Tuomet persėdo į valtis bei baidares. Slidėmis šliuožė per tundras, o kalnų į kalnų upių akmenis daužė savadarbius plaustus. Su ekspedicijomis Vaidotas Januškis buvo pasiekęs Arktį, Kamčiatką. Keliavo per pražūtingai karštas dykumas, užsuko į skausmingą istoriją menančius lagerius bei tremtinių kaimus Sibire.

Autorius apkeliavo beveik visą pasaulį ir knygoje pasakoja apie savo keliones. Kiekviena kelionė atneša nuotykių, naujų pažinčių, keistų nutikimų bei lemtingų susitikimų. Vaidotas Januškis pažino daugiau nei šimto tautybių žmones, iš arti stebėjo, kaip jie gyvena, dalyvavo ritualuose bei šventėse, tyrinėjo gyvenimo aplinką, klausėsi mitų. Kelionių metu teko miegoti keistose vietose bei paragauti itin egzotiško maisto, pavyzdžiui meškienos ar krokodilo mėsos.

„Kelionių takais. Nuo snieguotų viršūnių iki džiunglių” – nepaprastai įdomi kelionių knyga su autoriaus įžvalgomis bei pamąstymais.

Vaidotas Januškis gimė 1937-tais metais, Kaune. Jis visada žavėjosi gamta ir 1960-tais metais baigė studijas Vilniaus universiteto Gamtos fakultete. Po mokslų autorius dirbo Hidrometeorologijos ir Melioracijos tarnybose, vėliau pasuko į leidybos sritį – nuo 1975-tų metų prisijungė prie leidyklos „Mokslas“ kolektyvo, o 1985-tais metais tapo jos vyriausiuoju redaktoriumi. 1999-tais metais pradėjo dėstyti Vilniaus pedagoginiame universitete.

Vaidotas Januškis mokslinių tyrinėjimų metu savo dėmesį skyrė Lietuvos upėms, ežerams bei Kuršių marioms, kūrė hidrologinių reiškinių prognozavimo metodikas. Per savo veiklos metus autorius parašė apie tris šimtus mokslinių straipsnių, taip pat ir pažintinių tekstų įvairiems leidiniams. Jis rengė reportažus televizijos ir radijo laidoms.

Vaidotas Januškis yra mokslo populiarinimo, kelionių knygų ir mokyklinių vadovėlių autorius. Jis parašė knygas „Tikėtina“, „Pietų Sibiru: kelionių knyga“, „Alsuojančioje žemėje: kelionių knyga“, „Žydrieji Lietuvos keliai: vandens turizmo vadovas“, „Neįtikėtina“, „Pasaulio paslaptys“ ir „Gyvūnų gebėjimai“.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email