Automatinis vertėjas:
Autorius: Emily R. King
Kategorija: Naujos knygos

Įspūdingo grožio šventyklą supa kalnai, joje gyvena šimtai merginų, kurių kasdienybę sudaro treniruotės ir malda. Tačiau šis ramus gyvenimas turi savo kainą – pas merginas bet kada gali atvykti imperijos elitui priklausantys vyrai ir išsirinkti vieną iš jų. Jos gali tapti žmonomis, tačiau gali susilaukti ir kurtizanių ar tarnaičių likimo. „Maištingoji karalienė“ – istorija apie atkaklios našlaitės Kalindos drąsą, siekį pakeisti ydingas tradicijas ir tapti savo pačios kūno bei sielos šeimininke.

Aštuoniolikmetė Kalinda į šventyklą pateko dar būdama kūdikis, todėl visos jos dienos prabėgo už tvirtovės sienų. Ligota mergina dažnai sirgo ir daugiau laiko leido ne treniruočių ringe, o ligoninėje. Jos jėgos neprilygsta net jaunesnių už ją merginų galimybėms, ką jau kalbėti apie bendraamžes. Todėl Kalinda yra įsitikinusi, kad jos pašaukimas – visą gyvenimą gyventi maldoje ir vienatvėje už uždarų šventyklos sienų. Ji, skirtingai nei kitos merginos, nesiekia tapti žmona ar tarnaite ir, palikus ramią kalnų oazę, iškeliauti į turtingo kario ar didiko rūmus.

Tačiau vieną dieną Kalinda, besiteeniruodama su geriausia bičiule Džėja, pamato į šventyklą riedančią pasakiško grožio baltą karietą. Mįslingas svečias pasirodo besąs tironas Tarekas. Kalinda privalo palikti šventyklą ir tapti viena iš šimto valdovo karalienių. Gyvendama Tareko rūmuose ji paguodą randa tik išdidaus, bet draugiško sargybinio kapitono Deveno draugijoje. Artėjant mirtinam turnyrui, jos jausmai šiam vyrui stiprėja. Mergina supranta, kad vienintelė jos viltis – pabėgti. Tam teks atrasti savyje slypinčias magiškas jėgas.

„Maištingoji karalienė“ – pirmoji amerikiečių rašytojos Emily R. King tetralogijos knyga. Ji susilaukė dar trijų tęsinių ir nepaprasto populiarumo ir už Jungtinių Valstijų ribų. Kanadoje gimusi ir JAV augusi knygos autorė yra Vaikų literatūros rašytojų ir iliustratorių draugijos narė, aktyviai dalyvaujanti vietinės rašytojų draugijos veikloje. „Maištingoji karalienė“ įkvėpta šumerų mitologijos. Tai fantastinis kūrinys jungiantis daugybę įvairių kontekstų.

„Nuoseklus pasakojimas, kuriame Emily R. King išsamiai atskleidžia šventyklos gyventojų paslaptis ir santykius, pirmiausia kalbėdama apie Kalindos ir Džėjos bičiulystę, o vėliau aprašydama pirmosios santykius su kitomis tirono žmonomis ir jos kovą  dėl savo vietos rūmuose.“
Publisher’s Weekly

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email