Autorius: Nadia Ghulam, Agnes Rotger
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Nadia Ghulam – afganistanietė, kuri dešimt metų praleido apsimetinėdama mirusiu broliu tam, kad šeimai uždirbtų pinigų. Agnes Rotger – žurnalistė ir rašytoja, kuri užrašė Nadios istoriją biografiniame romane „Mano turbano paslaptis: tikra išgyvenimo istorija“. Knyga laimėjo prestižinį „Prudenci Bertana, 2010“ apdovanojimą.

Nadia Ghulam gimė 1985-tais metais Kabule, pasiturinčioje šeimoje. Nadios vaikystė buvo gana nerūpestinga. Ji ėjo į mokyklą, žaidė su seserimis ir broliu Zelmai. Tačiau, kai mergaitei buvo aštuoneri metai, viena bomba sugriovė šeimos namus ir visą gyvenimą. Nadia praleido šešis mėnesius ligoninėje, kur ištvėrė keturiolika operacijų. Jos veidas buvo sužalotas, dalis šeimos narių žuvo, namai prarasti.

Nadiai buvo 11 metų, kai Talibanas perėmė Afganistano kontrolę, ir ji nusprendė persirengti berniuku bei apsimesti mirusiu broliu Zelmai tam, kad galėtų viena išeiti iš namų, dirbti ir aprūpinti motiną bei seseris.

Tikra istorija paremtoje biografinėje knygoje „Mano turbano paslaptis: tikra išgyvenimo istorija“ žurnalistė Agnes Rotger pasakoja istoriją, kuri sujaudins tiek jaunimą, tiek suaugusiuosius. Knygos veikėja – stipri, drąsi mergaitė, kuriai teko greitai suaugaugti ir priimti skaudžius sprendimus, kad jos mylimi žmonės liktų saugūs. Pagal knygos siužetą jau kuriamas filmas.

Knyga „Mano turbano paslaptis: tikra išgyvenimo istorija“ rekomenduojama tiems, kuriems patinka tikri išgyvenimai, biografijos, istorinis žanras, taip pat tiems, kurie nori nusikelti į tolimus kraštus bei domisi rytų šalių tradicijomis. Šiandien Nadia Ghulam gyvena Katalonijoje, kur ir susidraugavo su rašytoja Agnes Rotger.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email