Autorius: Stefan Zweig
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

„Nepažįstamosios laiškas“ – žymaus austrų rašytojo Stefan Zweig novelių rinkinys, kuris skaitytojus nustebins istorijų unikalumu ir neįtikėtinu personažų atvirumu.

Novelė „Nepažįstamosios laiškas“, kurios pavadinimą gavo ir visas rinkinys, pasakoja apie žymų rašytoją, kuris per savo keturiasdešimt pirmą gimtadienį gauna ilgą laišką nuo nežinomos moters. Jo autorės gyvenimo pasakojimas nepaprastai sujaudina vyrą.

Moteris rašo apie tai, kaip ji dar būdama visai jauna įsimylėjo žavų rašytoją, o jos aistros nesumažino nei nenutrūkstantis jos mylimąjį lankančių moterų srautas, nei tai, kad ji pati išsikrausto į kitą miestą. Grįžusi į Vieną jauna moteris vėl bandė susitikti su rašytoju, o kartu praleistas laikas paženklino visą likusį jos gyvenimą.

Ši 1922-ais metais sukurta jautri novelė 1948-ais metais įkvėpė kino filmą. Taip pat „Nepažįstamosios laiškas“ buvo adaptuotas ir teatro scenoms.

Stefan Zweig novelių rinkinys „Nepažįstamosios laiškas“ sužavės švelniu intymumu, laisvumu, savitu stiliumi, aistra alsuojančiais veikėjais, kurie nebegali slėpti savo vienatvės ir sulaikyti viduje slepiamų demonų. Trumpas aprašymas žada, kad ši knyga yra odė meilei ir reveransas moterims.

Stefan Zweig (1881-1942) – vienas žymiausių austrų rašytojų, dramaturgas, žurnalistas, literatūros kritikas, humanistas. Dvidešimto amžiaus trečią ir ketvirtą dešimtmečius Stefan Zweig buvo vienas daugiausiai verčiamų autorių pasaulyje. Jo kūryba pasižymi subtilumu ir giliomis psichologinėmis įžvalgomis. Rašytojas buvo pacifistas, pasisakė už vieningos Europos idėjas, žavėjosi ir domėjosi įvairių pasaulio šalių kultūromis. Per savo gyvenimą autorius aktyviai susirašinėjo su įvairiais žmonėmis ir parašė kelias dešimtis tūkstančių laiškų.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email