Autorius: Sebastian Faulks
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Rašytojas Sebastian Faulks romane „Paryžiaus aidas“ pasakoja apie Paryžių, kokio dar niekada nematėte. Miestą, kuriame kiekvienas pastatas, kiekviena gatvelė saugo paslaptį. Tai istorija apie gyvenimo vertę ir neįtikinėtiną, transformuojančią draugystę.

Amerikietė mokslų daktarė Hana Paryžiuje ketina pasinerti į Antrojo pasaulinio karo tyrimus, atsargiai ir vėl bandydama prisijaukinti miestą, kuriame kadaise buvo sugniuždyta nelaimingos meilės. Netikėtai ji susipažįsta su iš namų pabėgusiu marokiečiu paaugliu Tariku, norinčiu daugiau sužinoti apie mirusią prancūzę motiną. Berniuko vizijos apie galimybių miestą gerokai kontrastuoja su pačios Hanos, tačiau abu juos vaikosi Paryžiaus praeities vaiduokliai.

Hana priglaudžia Tariką ir tarp jų užsimezga netikėtas ryšys. Ji gali jam padėti suprasti praeitį, o jis atsilygina geresnėmis prancūzų kalbos žiniomis.

Tačiau Tarikui šalyje, apie kurią svajojo ir dėl kurios rizikavo, darosi aišku, kad tamsi jo praeitis ir dabartinės bėdos yra kur kas sudėtingesnės nei jis manė, o miestas kitoks, nei įsivaizdavo.

Hana pasineria į tyrimą apie moterų gyvenimą okupuotame Paryžiuje ir atranda šokiruojančių faktų, dėl kurių susvyruoja visi jos įsitikinimai. Netrukus abu veikėjai supras, ką verta aukoti dėl savo laimės ir ko galima išmokti iš audringo praėjusio amžiaus.

Sebastian Faulks romanas „Paryžiaus aidas“ – skaudus pasakojimas apie neteisybes ir svajones, apie žmogaus brendimo kelią ir savęs paieškas. Nuo tvankių Tanžerio gatvių iki gilių Paryžiaus metro požemių, nuo moterų okupuotoje Prancūzijoje likimų iki veikėjų ateities vizijų, skaitytojams prieš akis skleidžiasi nepaprasta istorija.

Sebastian Faulks (1953) – britų rašytojas ir žurnalistas. Baigęs studijas autorius dirbo mokytoju, vėliau rašė leidiniams „Daily“ ir „Sunday Telegraph“, redagavo „The Independent“. Pirmasis rašytojo romanas pasirodė 1984-tais metais, o nuo 1993-tų jis atsidėjo vien literatūrinei veiklai.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email