Autorius: Alice Hoffman
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Rašytojos Alice Hoffman romanas „Praktinė magija“ kviečia pasinerti į magišką atmosferą, kurioje skleidžiasi nepaprasta vienos šeimos moterų istorija.

Ovensų šeimos moterys nuo seno garsėjo ypatingomis galiomis. Nors jos dažnai buvo kaltinamos dėl visų įmanomų bėdų, sulaukdavo ir paslapčia užsukusių moterų, išgyvenančių beviltiškas meilės kančias.

Kai sesutės Selė ir Džiliana lieka našlaitėmis, jos apsigyvena mažame Masačiusetso miestelyje, ekscentriškų tetų Ovens namuose. Mokykloje mergaitės nepritampa, pravardžiuojamos raganomis, o pajutusios bundančias magiškas galias, pasižada padaryti viską, kad pabėgtų nuo šeimos „dovanos“ ir įsilietų į normalią visuomenę.

Selė ir Džiliana skirtingos lyg diena ir naktis. Džiliana – šviesiaplaukė vilioklė, sudaužiusi kone kiekvieno sutikto vyro širdį. Pirmai progai pasitaikius ji sprunka iš miestelio. Selė išteka, susilaukia dviejų dukryčių, o bandydama atsikratyti raganos reputacijos bei užtikrinti vaikams ramų gyvenimą, išsikrausto į Niujorko priemiestį. Ji bėga nuo burtų, užkalbėjimų ir šnabždesių už nugaros. Abi seserys kiek įmanoma ignoruoja savo prigimtį ir aplink vykstančius keistus reiškinius.

Tačiau vieną dieną Selės namuose pasirodo į bėdą patekusi Džilijana. Ovensų moterys turės ir vėl suvienyti savo jėgas. Ar pavyks joms pabėgti nuo likimo, o gal jis paruošęs ne tik iššūkių, bet ir malonių staigmenų? Kokią kainą esame pasirengę mokėti už meilę? Kaip susitaikyti su savo prigimtimi? Kaip mūsų praeitis veikia dabartį?

„Praktinė magija“ – šilta istorija ir šeimos drama, kurioje autorė Alice Hoffman daug dėmesio skiria seserų ir šeimos tarpusavio ryšiams, moterų padėčiai visuomenėje bei bando atskleisti žmogaus širdies paslaptis. 1998-tais metais romanas buvo ekranizuotas. Pagrindines veikėjas įkūnijo žaviosios Sandra Bullock ir Nicole Kidman.

Alice Hoffman (g. 1952) – populiari JAV autorė. Rašytojos kūriniai tapo „The New York Times“ bestseleriais bei buvo įvertinti įvairiomis premijomis. „Praktinė magija“ – žinomiausia Alice Hoffman knyga. Prie jos populiarumo, žinoma, prisidėjo ir filmas.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email