Autorius: Sabine Ebert
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Vokiečių autorės Sabine Ebert istorinis romanas „Pribuvėjos paslaptis“ sulaukė milžiniško pasisekimo. Populiarūs ir knygos tęsiniai. Istorija nukelia į XII amžiaus Vokietijos imperiją, valdomą Frydricho Barbarosos. Žiaurių papročių ir tamsuoliškų prietarų pasaulyje jauna mergina bus priversta įveikti daugybę kliūčių bei kovoti dėl savo laimės ir net gyvybės.

Pagrindinė veikėja Marta – jauna, talentinga pribuvėja. Deja, kai gimdymo metu miršta lordo Volfharto sūnus, jos laukia tradicinė to meto moterų dalia – Marta apkaltinama raganavimu. Pilies valdovas įsako nukirsti merginai rankas ir kojas, tačiau pribuvėja spėja pasprukti.

Mergina prisideda prie neturtingų ūkininkų grupelės, kurią savo pono Oto fon Meiseno vardu užverbavo kilmingas riteris Kristianas. Naujakuriai traukia į negyvenamus kraštus, kur siekia susikurti naują ir laisvą gyvenimą. Kai Kristianas pamato Martą, jis iš karto susižavi mergina, tačiau gražuolė, turinti talentą regėti vizijas bei gydyti, krentą į akį ir Kristiano senam priešui Randolfui. Jaunai merginai dar ne kartą teks susidurti su priešais bei gelbėti savo ir mylimų žmonių gyvybes.

Autorė Sabine Ebert apjungė žurnalistės ir lingvistės įgūdžius. Pirmasis padėjo surinkti autentiškos medžiagos apie XII amžiaus Vokietiją ir tuometines tradicijas, o antrasis – sukurti daugiasluoksnius personažų portretus ir įtraukiantį siužetą.

„Pribuvėjos paslaptis“ – pasakojimas apie stiprią merginą ir laikus, kuomet klestėjo prietarai, skurdas, nemokšiškumas, smurtas ir vyrų dominavimas. Gydymas žolelėmis buvo laikomas raganavimu, o moteris lauže galėjo atsidurti beveik dėl bet kokios priežasties. Sabine Ebert viduramžių neidealizuoja, todėl laukia ne tik romantika ir nuotykiai, bet ir daugybė žiaurių scenų, nepagražintos buities ir tradicijų.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email