Autorius: Kate Morton
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Debiutinis ir lyg šiol geriausiai vertinamas Kate Morton romanas „Rivertono dvaro paslaptis“ nukels mus į tarpukario Angliją bei aristokratų Hartfordų šeimą. Paslaptingą meilės istoriją skaitytojams papasakos Rivertono dvaro tarnaitė Greisė Bredlei.

1924-tųjų vasarą Rivertono dvare vyko eilinis aukštuomenės pokylis. Šventinę nuotaiką netikėtai sudrumsčia šūvis. Paaiškėja, kad taip dramatiškai sau gyvybę atėmė jaunas poetas. Įvykio nutikusio šalia ežero liudininkėmis tapo seserys Hana ir Emelina bei jų tarnaitė Greisė. Kodėl po šios vasaros seserys nebesikalba ir kokias paslaptis visą gyvenimą saugos Greisė? Apie tai bus tylima ištisus septyniasdešimt penkerius metus.

Bėga dešimtmečiai, bet Greisė niekada nepamiršta 1924-tųjų vasaros. Visą gyvenimą ją slegia baisi paslaptis. 1999-taisiais metais, jau beveik šimto metų sulaukusią senolę aplanko netikėta viešnia – režisierė, kuri ketina statyti filmą apie kadaise Rivertono dvare nusižudžiusį poetą. Moteris tenori užduoti keletą klausimų Greisei, bet tamsios paslaptys ir prisiminimai vėl iškeliami į paviršių.

Knygoje „Rivertono dvaro paslaptis“ Kate Morton neįtikėtinai įtaigiai perteikia dvidešimtojo amžiaus pradžios anglų aukštuomenės gyvenimą. Autorė teigia, kad ji jaučia silpnybę pastatams, todėl aplinkos detalės piešiamos taip įtikinamai, tarsi patys ten būtume. Nors knygoje rašoma apie baisias paslaptis ir vietomis galima pajusti itin niūrią atmosferą, visgi, tai šiltas nors ir liūdnokas pasakojimas apie stipriu detektyviniu prieskoniu pagardintą jaudinančią meilę.

Rašytoja Kate Morton gimė Australijoje 1976-tais metais. Nuo pat vaikystės ji labai mėgo skaityti knygas. 1999-tais metais Kate Morton Kvynslando universitete sėkmingai baigė anglų literatūrą. Vėliau įgijo magistro laipsnį nagrinėdama tragedijos žanrą Viktorijos epochos literatūroje. Autorė teigia, kad savo knygose ji siekia tokios nuotaikos, kad pradėjus skaityti realus gyvenimas tiesiog nustotų egzistuoti. „Rivertono dvaro paslaptis“ yra pirmasis jos romanas, kuris laikomas vienu sėkmingiausių visų laikų debiutų Jungtinėje Karalystėje. Vėliau rašytoja išleido dar penkias knygas. Visos jos tapo „New York Times“ ir „Sunday Times“ bestseleriais. Romanai išversti į daugiau nei trisdešimt kalbų ir mėgiami skaitytojų visame pasaulyje. Autorė šiuo metu gyvena Londone ir nekantraujantiems gerbėjams rašo naują knygą.

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email