Autorius: Rišardas Fichmanas
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Tarptautinės šachmatų federacijos meistras ir treneris Rišardas Fichmanas paruošė išsamų vadovėlį „Šachmatų gramatika“, kuris skirtas tiek norintiems išmokti žaisti šį loginį ir strateginį žaidimą, tiek tiems, kurie jau pažengę ir nori patobulėti.

Šachmatai – intelektualus žaidimas, kuriame susigrumia du priešininkai. Manoma, kad žaidimų istorija prasidėjo septintame amžiuje, Indijoje. Užsiėmimą greitai pamėgo aukštuomenės atstovai. Nuo to laiko šachmatai užkariavo milijonus gerbėjų ir išsivystė iki olimpiadų ir kitų tarptautinių varžybų. Kai kuriose šalyse šachmatų pamokos įtrauktos į mokymo sistemą.

Žaisti šachmatais – malonumas, kuris lavina loginį mąstymą. „Šachmatų gramatikos“ autorius Rišardas Fichmanas – treneris, parengęs ne vieną čempioną. Jis skatina atsiversti knygelę ir perprasti karališko žaidimo taisykles. Taip pat autorius įspėja, tėvus, kad nors ši veikla yra itin naudinga vaikams, nederėtų jų spausti – užteks vienos kitos pamokos. Svarbiausia yra įgyti įgūdžius ir juos užtvirtinti, o tada jau galima galvoti ir apie varžybas.

Šešiasdešimt keturių langelių lenta ir juodos bei baltos figūros dovanoja daug daugiau nei azartą ir smagiai praleistą laiką. Todėl Rišardo Fichmano vadovėlį „Šachmatų gramatika“ verta atsiversti tiems, kurie dar niekada nežaidė ir nė nenumano, kaip lentoje juda figūros. Jiems skirta pirmoji knygos dalis „Šachmatų abėcėlė“ ir 24 praktiškos pamokos. Paprastas ir aiškus tekstas padės greitai perprasti taisykles.

Antroje knygos dalyje atrasite tam tikrų patarimų dėl strategijos, kurie padės tobulinti įgūdžius. Skaitytojų laukia 22 pamokos, vedančios į pergalę. Nors „Šachmatų gramatika“ yra mokomojo žanro knyga, joje netrūksta pajuokavimų bei gerų pavyzdžių.

Rišardas Fichmanas (g. 1945 m) – gamtos mokslų daktaras, Vilniaus šachmatų federacijos viceprezidentas, Vilniaus miesto šachmatų ir šaškių sporto mokyklos treneris. Tarptautinės šachmatų federacijos treneris ir meistras, treniravęs ne vieną būsimą čempioną.

Trumpas aprašymas suviliojo mokytis žaidimo? Rekomenduojame knygą įsigyti internetu – saugu, greita, pigiau. Be to, pirkti online galėsite ir kitus leidinius, džiuginančius naudingais patarimais, įdomiais siužetais ar daugiasluoksniais veikėjais. Siūlome panaršyti po skaitytojų atsiliepimus bei apžvalgas, peržvelgti aprašymus ir santraukas, pavartyti ištraukas, įvertinti puslapių skaičių ir atrasti jūsų skoniui artimiausias knygas. Norite sutaupyti? Kviečiame pasinaudoti puikiais išpardavimų ir akcijų pasiūlymais!

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email