Autorius: Robertas Šarknickas
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

„Šarka, Šarka, asile tu, aš tave paskųsiu, tu nemoki bučiuotis.“

„Ateik čia, Šarka, į snukį gausi.“

„Ko tu čia žliumbi, užtilk, uždusinsiu.“

„Tylos, benkartai, velnio pasėti.“

Grasinimai, pažeminimai, skausmas… Taip gyvenom tarybiniais laikais internatuose. Mušdavo, kas netingėjo, ir ne dėl to, kad esi tik žmogus, o dėl to, kad tu kitoks. Tokių kaip aš buvo šimtai. Niekas negalėjo numatyti, kad išėję iš motinų įsčių patirsime smurtą, išdavystes ir patys tapsime smurtautojais, netgi niekšais. Netapome geresni ir gyvendami pas kai kuriuos savanaudžius globėjus. Tie patys mes – ūgtelėję niekšeliai – taip pat mylėsime, pavydėsime ir keršysime. Bet blogi dalykai niekada nesitęsia amžinai, juos nugali jautrių žmonių meilė, ir tik jiems padedant gali pasiekti tai, ko niekada nesitiki.

Dabar gražiausi dalykai man – vakarais tariami dukterų žodžiai: „Mylim tave, tėti…“

Robertas Šarknickas

Robertas Šarknickas gimė 1974 m. Kaune. Nuo kūdikystės gyveno įvairiuose Lietuvos internatuose. Vedęs, augina dvi dukras. Teatro ir kino aktorius, režisierius, LR Seimo narys, įvairių projektų, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į globos namuose augančius vaikus, autorius.

 „Šarkos sielos šauksmas“ – pirmoji Roberto Šarknicko knyga. Tai autobiografinis pasakojimas apie berniuką, kuris keliauja per internatus ir globėjų namus, patirdamas nepasotinamą artumo ir švelnumo ilgesį. Apie bręstantį paauglį, kuris sau ir kitiems drįsta kelti nepatogius, vertybes formuojančius klausimus. Ir apie jaunuolį, kuris mokosi gyventi, išgyventi, mylėti.

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email