Automatinis vertėjas:
Autorius: David Frye
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Ryški populiariosios istorijos knyga apie dažnai pražiūrimą žmonijos raidos detalę (Library Journal) – sienas. Tai įsimintina ir akis atverianti saga, kuri atskleidžia pribloškiamą sąsają tarp to, ką statome, ir to, kaip gyvename.

Knygoje „Sienos“, kurią Publishers Weekly pristato kaip „informatyvią, aktualią ir verčiančią susimąstyti“, pasakotoju ir gidu tampa garbus istorikas Davidas Frye’us. Su juo keliaujame atgal į laikus, kai neegzistavo jokie barjerai iš plytų ar akmenų, į erą, kai klajoklių gentys varžėsi dėl menkų išteklių, o kiekvienas vyras buvo ruošiamas sunkumų kupinam gyvenimui. Tačiau tie patys klajokliai sukurs užtvaras iš dumblo, plytų, akmenų ir sėkmingai padalys žmoniją: vienoje pusėje atsidurs tie, kuriuos sienos saugo, o kitoje – kurių neįleidžia.

Šio pasakojimo žvaigždės yra pačios sienos, kylančios senovinėse ir egzotiškose vietose: Mesopotamijoje, Babilone, senovės Graikijoje, Kinijoje, Romos imperijoje, Mongolijoje, Afganistane, Misisipės žemupyje ir net Centrinėje Amerikoje. Keliaudami per laiką ir erdvę, atrandame tūkstančio mylių ilgio sieną Azijos stepėse; sužinome apie keistus spartiečių ritualus; stebime mongolų karo vadus, vedančius savo mylių ilgumo ordas; tampame legendinės Konstantinopolio apgulties liudininkais; drebame dėl prancūzų tyrinėtojų likimų; stebimės Mažino linijos kvailybe; įsitempiame, kai Šaltojo karo laikų Berlyne bręsta krizė; žiovaujame nuo aptvertos Holivudo prabangos ir apmąstome šiuolaikinę sienų maniją.

Kirkus Reviews išgirta kaip „Provokuojama, gerai parašyta ir – visoje planetoje kylant sienoms – pačiu laiku“, knyga „Sienos“ palaipsniui atskleidžia, kaip barjerai paveikė mūsų psichiką. Joje keliami klausimai ir intriguoja, ir verčia susimąstyti: ar civilizacija tapo įmanoma dėl sienų? Ir ar galime gyventi be jų?

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email