Autorius: Liutavaras L. Algminas
Kategorija: Dalykinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Liutavaro L. Algmino atsiminimų knyga „Statome kapitalizmą. Generatorius, dar vienas generatorius…“ — tai gyvas liudijimas apie svarbiausią Lietuvai periodą, pirmąjį Nepriklausomybės dvidešimtmetį, kai Lietuva ieškojo kelių į pasaulio rinkas, kėlėsi po daugybės bankrotų, ekonominių ir finansinių duobių.

Tokie žmonės, kaip l. Algminas, kilęs iš Lietuvos, sukaupęs stulbinamą patirtį JAV, atvažiavo čia „statyti kapitalizmo“ tada, kai to labiausiai reikėjo atgimstančiai valstybei.

Autorius turi puikią pasakotojo dovaną, humoro jausmą, tad atsiminimai prikausto dėmesį nuo pirmo iki paskutinio puslapio, nes kalbama apie sunkiąją pramonę, kurios kasdienybė ne mažiau sunki ir dramatiška, apgaubta rimtų vyrų paslaptimis.

Liutavaras Leo Algminas gimė 1935 m. Klaipėdoje pasienio policininko ir Klaipėdos gubernatoriaus padėjėjos šeimoje. Baigiantis karui, kartu su tėvais pasitraukė į Vokietiją. 1949 m. emigravo į JAV, bet širdyje visada nešiojosi Tėvynės meilę. Tai aprašė savo knygoje „Samogitia mea patria: autobiografiniai atsiminimai“.
Lietuvoje pirmą kartą apsilankė tik 1992 m. Tada ir gimė mintis pradėti stambų verslą Lietuvoje, kaip pats yra pasakęs: „Statyti kapitalizmą“. Ir 1995 m. kovo 22 d. buvo sukurta bendra Lietuvos — JAV firma AUPERAS Panevėžyje. Po ketverių metų, 1999-aisiais, veikla buvo perkelta į Marijampolę. Taip buvo pakloti pamatai dabartinei šiuolaikinei kalimo firmai CIE LT FORGE, dirbančiai automobilių pramonės sektoriuje.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email