Autorius: Phillippa Gregory
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Populiarių istorinių romanų autorė Philippa Gregory The New York Times bestseleryje „Tiudorų saulėlydis“ pasakoja apie tris karališko kraujo seseris, tapusias nuožmių intrigų dėl sosto įkaitėmis.

Džeinė Grei Anglijos karaliene buvo vos devynias dienas. Paskubomis karūnuota, taip pat greitai buvo nuversta, apkaltinta sąmokslu ir įkalinta Taueryje. Čia, palaikoma vien tikėjimo, praleidžia paskutines dienas iki ešafoto.

„Išmok mirti“, – tokį patarimą Džeinė užrašė jaunesniajai seseriai Ketrinai, nors ši apie mirtį nė negalvoja. Ji trokšta gyventi, mėgautis savo grožiu, jaunyste ir meile. Tačiau įtari bevaikė karalienė Elžbieta jokiu būdu neketina leisti jai tekėti ir susilaukti Tiudorų dinastijos berniuko. Išdrįsusi nepaklusti, Ketrina pasmerkiama kalinės ir tremtinės daliai.

„Sudie, sese“, – rašo Ketrina jaunėlei sesei Marijai. Gražioji nykštukė Marija moka būti nematoma, niekam neatskleidžia šeimos, o ypač savo, paslapčių ir uoliai vengia įtaraus Elžbietos žvilgsnio. Ji pasiryžusi savo likimą valdyti pati – net suprasdama, kaip pavojinga ignoruoti negailestingąją karalienę Elžbietą.

APIE AUTORĘ

Jau būdama žinoma istorikė ir rašytoja, Philippa Gregory susidomėjo Tiudorų valdymo laikotarpiu ir jo motyvais parašė tarptautiniu bestseleriu tapusį romaną „Kita Boleinų mergina“ (The Other Boleyn Girl). Jos „Pusseserių karų“ romanų serija, kurios dramatinė kulminacija yra romanas „Karaliaus prakeiksmas“ (The King’s Curse), tapo medžiaga labai sėkmingam BBC serialui „Baltoji karalienė“ (The White Queen).

Kita svarbi Philippa’os interesų sritis yra labdaros fondas „Gardens for The Gambia“, kurį ji įsteigė prieš dvidešimt metų. Ji pritraukė lėšas ir padengė išlaidas įrengiant 180 šulinių prie šios skurdžios Afrikos šalies pradinių mokyklų.

Philippa baigė Sasekso (Sussex) universitetą, o 2009 metais Edinburgo universitete geriausios metų studentės statusu apsigynė daktaro disertaciją. Meilė istorijos temoms bei įsipareigojimas istorinei autentikai yra pagrindiniai jos tekstų skiriamieji bruožai. Ji su šeima gyvena nedideliame ūkyje Jorkšyre.

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email