Autorius: Chigozie Obioma
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Debiutinis Chigozie Obiomos romanas „Žvejai“ apdovanotas daugybe literatūros premijų, atrinktas į 2015 m. Bookerio premijai nominuotų kūrinių galutinį sąrašą. Romanas išverstas į 27 kalbas, pagal jį buvo pastatytas teatro spektaklis, pelnęs apdovanojimų.


„Žvejai“
 – tai Abelio ir Kaino dramą primenanti istorija, įvykusi praėjusio amžiaus pabaigos Nigerijos mieste Akūrėje, devynmečio Bendžamino, jauniausio iš brolių ketverto, akimis. Griežtas tėvas ilgam išsiunčiamas į tarnybą tolimame mieste, tuo pasinaudodami jo sūnūs, užuot ruošę namų darbus, kasdien po pamokų eina žvejoti. Prie netoliese tekančios grėsmingos uždraustos upės jie sutinka pamišusį piktaliežuvį vietos valkatą ir šis įtikina vyresnėlį, kad jo lemtis – būti nužudytam vieno iš brolių.

Toliau besiklostantys kone mitiniai įvykiai – tragiški ir kartu atperkantys – knygos veikėjų gyvenimą ir skaitytojų vaizduotę pastūmėja ne šio pasaulio tikrovės link. Pirmykšte jėga ir žavesiu alsuojančio romano „Žvejai“ veiksmas neperžengia Akūrės ribų, tačiau šis kūrinys prisodrintas universalios prasmės. Per vienos šeimos likimą atsiskleidžia didžiausi Afrikos ekonominiai, politiniai, religiniai prieštaravimai, nepaprastas jos kultūros grožis. Šiuo ryškiu debiutu Chigozie Obioma iškilo kaip vienas originaliausių naujų šiuolaikinės Afrikos literatūros balsų.

 APIE AUTORIŲ

Chigozie Obioma gimė 1986 m. Nigerijoje, Akūrės mieste. Gyveno Nigerijoje, Kipre ir Turkijoje, pastaruoju metu yra įsikūręs Jungtinėse Amerikos Valstijose, dėsto Nebraskos universitete Linkolne. Jo debiutinis romanas „Žvejai“ laimėjo inauguracinį „Financial Times“/Oppenheimerio fondo apdovanojimą už grožinę literatūrą, organizacijos NAACP įsteigtą „Image“ prizą už debiutinį literatūrinį darbą ir „Art Seidenbaum“ apdovanojimą už pirmąjį grožinės literatūros kūrinį („Los Angeles Times“ knygų premija). Obioma išrinktas į JAV žurnalo „Foreign Policy“ 2015 m. didžiausių pasaulio mąstytojų šimtuką. Jo apsakymai ir straipsniai spausdinami įvairiuose leidiniuose, tarp jų Guardian ir New York Times.

Šaltinis: www.knygos.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email