Automatinis vertėjas:
Pradžia: 2019 gruodžio 12 d.
17:00 val.

Gintaro Kandroto kraštotyrinės knygos  „Viešasis transportas Marijampolės krašte: faktai, žmonės, įdomybės“ pristatymas.

Knygos autorius – žurnalistas, fotografas, laikraščio „Suvalkietis“ redaktorius Gintaras Kandrotas sako, kad šia tema susidomėjo visai atsitiktinai:

„Tačiau gavosi taip, jog tas atsitiktinumas virto daugiau kaip pustrečių metų užtrukusiu darbu, savotišku tyrimu. Per tą laiką teko perversti daugybę senų, tarpukario ir sovietmečio laikraščių, leidinių, knygų, pakalbinti ne vieną transporto sistemoje dirbusį veteraną, apsilankyti ir pasikapstyti archyvuose, muziejuose. Taip po dalelę ėmė dėliotis šiokia tokia mozaika, galiausia virtusi knyga, kuri dienos šviesą išvydo šį rudenį, rugsėjo mėnesį.

Knyga apima du laikotarpius. Pirmasis – nuo pačių pradžių (viešasis transportas mūsų krašte atsirado dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą) iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos, kitas – nuo maždaug 1945 m. iki Nepriklausomybės atgavimo ir Marijampolės autotransporto įmonės reorganizacijos bei privatizacijos. Kiekvienas laikotarpis padalintas į keletą temų.“

Pasak autoriaus, šis leidinys – tai bandymas pažvelgti į viešojo transporto mūsų krašte istoriją, jo raidą ir tai paprastai, suprantamai pateikti skaitytojui.

Detalesnė informacija:
Renginio tipas:  Renginiai
Atsakingas asmuo: Loreta Skinkienė | Tel. +370 343 50714
Renginio vieta:  Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email