Automatinis vertėjas:
Pradžia: 2020 spalio 30 d.
14:00 val.
Pabaiga: 2020 lapkričio 25 d.
17:00 val.

Valentinas Juraitis – žurnalistas, fotomenininkas, gimęs Netičkampio k., užaugęs Marijampolėje. 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas, ilgametis ,,Sūduvos“ fotoklubo narys.

Šioje  nedidelėje ekspozicijoje autorius  rodo vaizdus, kurie tarpusavyje kažkuo susiję. Galbūt tiktų žodžiai etnografija, socialinis gyvenimas. Tačiau jo fotografijų serijos ir fotoalbumai apie Aukštaitiją, Prūsiją, Sūduvą  skiriasi, nes skiriasi  geografinės, istorinės sąlygos.

Lietuviško kaimo fotografijų ciklą (Vilkaviškio r.) „Gurbšilio žmonės“ jis pradėjo 1999 metais, siekdamas užfiksuoti amžių sandūrą ir pokyčius visuomenėje.

Autorius  surengė  parodas  Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Gižuose, Gelgaudiškyje bei užsienyje – Amsterdame, Berlyne, Čikagoje, Čeliabinske ir kt.

 „Rytų Aukštaitijos kaimai“ – tokiu pavadinimu išleistas autoriaus fotoalbumas. Kalbant apie šią temą reikia pasakyti, kad mažai dar yra užfiksuotas  žmonių  buities gyvenimas, buitis iš vidaus. Žmonės saugo savo privatumą, bijo vagių. Su draugų ir bendraminčių pagalba fotografui pavyksta prisijaukinti herojus, nufotografuoti  jų namus ir tvartus iš vidaus, kur kepami blynai, bliauna avys ir ožkos… Senųjų pastatų ir jų šeimininkų užfiksavimas fotografijoje – vertinga ir nykstanti informacija. Autorius sau kelia tikslą  rodyti namo šeimininkus ir erdvę, kur jų giminė pragyveno kelias kartas, kur beveik kiekvienas daiktas mena senuosius gyvenimus, atskleidžia savitą aukštaitišką stilių.

Kaip ir daugeliui, autoriui skaudu, kad nyksta lietuviški kaimai. Neatlaiko XXI a. iššūkių. Tačiau yra  būdas  išsaugoti kaimiškųjų namų tapatybę – tausoti  etnografinius  pastato bruožus,  jame įrengti būtiniausius šiuolaikinius patogumus. O ne griauti, griauti….

Paroda Viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje (II aukštas) veiks nuo spalio 30 d. iki lapkričio 25 d. Kviečiame apsilankyti.

Detalesnė informacija:
Renginio tipas:  Parodos
Atsakingas asmuo: Daiva Bepirštienė | Tel. +370 343 50714
Renginio vieta:  Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email