Tarpbibliotekinis abonementas (TBA) –  dokumentų, nesančių Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose, užsakymas iš kitų Lietuvos bibliotekų.

Ši paslauga visuomenei teikiama jau ne vienus metus, norimą knygą ar leidinį iš kitos bibliotekos galima užsisakyti NEMOKAMAI.

Leidinius, jeigų jų nėra Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose, užsakyti galima šiais būdais:

  1. Savarankiškai, prisijungus prie portalo www.ibiblioteka.lt Visa užsakymo instrukcija,
  2. Kreipiantis į bibliotekos darbuotojus.

! Leidinių grąžinimo laiką nurodo dokumentus atsiuntusi biblioteka.

! Už sugadintą ar prarastą iš kitų bibliotekų skolintą leidinį skaitytojas moka bibliotekos siuntėjo nustatytu įkainiu.

! Enciklopedijų, žinynų, žodynų, disertacijų, senų ir retų leidinių ir pan. užsakyti negalima.

tba

Apie paslaugą pasakoja Edita Urbonavičienė, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos pirmininkė:

„Tarpbibliotekinio abonemento paslauga leidžia didinti Lietuvos bibliotekų fondo prieinamumą ir įvairovę skirtingų regionų gyventojams ir skatinti efektyvų jo valdymą. Tokia bibliotekų bendradarbiavimo forma labai patogi skaitytojams. Biblioteka, neturinti skaitytoją dominančios knygos, užsako ją iš kitos Lietuvos bibliotekos – taip viena biblioteka skolina dokumentus kitai, – pasakoja ji. – Anksčiau ši paslauga buvo mokama – skaitytojas turėjo susimokėti už knygos persiuntimą. Dabar bibliotekos pasirūpins kurjerio paslauga ir siuntimo apmokėjimu, todėl skaitytojams gauti norimą knygą tampa dar patraukliau. Viskas, ką reikia padaryti – neradus norimo leidinio, kreiptis į bibliotekininką, kuris paieškos jo kitoje Lietuvos bibliotekoje ir nemokamai parsiųs. Galima sakyti, kad nuo šiol Lietuva tampa viena didele biblioteka.“

m.kauno.diena.lt  2022-10-12