Norėdami tapti skaitytoju, skaityti bibliotekoje ar skolintis leidinius į namus, turite užsiregistruoti ir įsigyti skaitytojo pažymėjimą. Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje pažymėjimų įsigijimo tvarka ir taisyklės:
https://www.marvb.lt/kaip-tapti-skaitytoju/
Užsisakyti skaitytojo pažymėjimą ir užsiregistruoti bibliotekoje galite internetu portale ibiblioteka.lt:
https://ibiblioteka.lt/metis/e-service-orders/readers/new
Skaitytojo pažymėjimas galioja visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, tad norint leidinius skolintis kito miesto/ savivaldybės bibliotekoje, naujo skaitytojo pažymėjimo įsigyti nereikia.

Jei norite skolintis leidinį iš kito miesto/savivaldybės viešosios bibliotekos, siūlome jums pasinaudoti Tarpbibliotekinio abonemento paslauga (TBA). Ši paslauga teikiama nemokamai, t. y. už dokumento, leidinio persiuntimo išlaidas (kurjerio paslaugas) mokėti nereikia.
Norėdami pasinaudoti paslauga kreipkitės į artimiausią viešąją biblioteką.
https://www.marvb.lt/tarpbibliotekinis-abonementas/

Biblioteka yra vieša erdvė, laukianti kiekvieno lankytojo, nepriklausomai nuo to, ar jis skaito, skolinasi bibliotekos leidinius, ar naudojasi kitomis paslaugomis, ar tiesiog leidžia laisvalaikį bibliotekos erdvėse. Skaitytojo pažymėjimą įsigyti būtina tik tuomet, kai norite pasinaudoti bibliotekos dokumentų fondu, skolintis leidinius, elektronines laikmenas į namus.

Prisijungę prie portalo ibiblioteka.lt galite atlikti reikiamų leidinių paiešką, užsakyti bei rezervuoti norimas knygas, pasirinkti, kurioje bibliotekoje pageidaujate jas atsiimti.
Informacija ir pagalba kaip naudotis portalu ibiblioteka.lt :
https://ibiblioteka.lt/metis- docs/lt/Viesuju_paslaugu_vadovas_skaitytojams/Vie%C5%A1%C5%B3j%C5%B3_paslaug%C5%B3_vadovas_skaitytojams.html
Jei leidinys yra bibliotekos fonduose ir laisvas, sistema suteikia galimybę leidinį užsakyti ir, sulaukus atskiro pranešimo apie paruoštą užsakymą el. paštu, atsiimti bibliotekoje, kurioje užsakėte arba knygomate, jei užsakote leidinį iš Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos fondų (Vytauto g. 22).
Jei leidinį šiuo metu skaito kitas skaitytojas, sistema suteikia galimybę leidinį rezervuoti, t. y. laukti eilėje, kol skaitytojas leidinį grąžins ir, sulaukus atskiro pranešimo el. paštu, atsiimti.

Iš Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos centro ar padalinio galite pasiskolinti ne daugiau 7 leidinių 30 kalendorinių dienų laikotarpiui.
Knygų grąžinimo terminą galima prasitęsti du kartus po 30 kalendorinių dienų, išskyrus atvejus, kai leidinys yra rezervuotas kito skaitytojo.

Norėdami pratęsti knygų grąžinimo terminą, susisiekite su Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos centru ar padaliniu, iš kurio leidinį pasiskolinote. Visi kontaktai:
https://www.marvb.lt/struktura-ir-kontaktai/
Taip pat tai atlikti galite savarankiškai, prisijungę prie portalo ibiblioteka.lt paskyros:
www.ibiblioteka.lt

Įsigijus skaitytojo pažymėjimą, Bibliotekos paslaugos yra nemokamos ir prieinamos visiems. Visas bibliotekos teikiamas paslaugas galima rasti čia:
https://www.marvb.lt/apie-mus/paslaugos/

Visa informacija apie bibliotekoje vykstančius renginius pateikiama bibliotekos svetainėje https://www.marvb.lt/renginiai/ bei socialiniame tinkle Facebook https://www.facebook.com/mpkvb