Multicentre ir Lankytojų aptarnavimo centre organizuojamos edukacinės veiklos

Edukacinių veiklu metu dirbama su kompiuterinėmis programomis, skaitomi ir aptariami literatūros kūriniai, gilinamos mokykloje įgytos žinios. Skirta moksleivių grupėms iki 30 asmenų. Temos derinamos su grupių vadovais. Edukacinės veiklos yra nemokamos.

Edukacinės veiklos Multicentre

1. PASAKŲ RYTAS

ikimok. - 1 kl.
Sensorinio knygų skaitymo metu įtraukiama į istoriją, atliekamos užduotys, suteikiama galimybė patirti pasakojimą ne tik kalba, bet ir kitais pojūčiais.

2. KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „SPALVOS“

1- 3 klasėms
Supažindinama su bibliotekos fonde esančiais meno leidiniais, įvairiomis meno technikomis bei dalyvaujama kūrybiškumą lavinančiose veiklose, pasigaminamas knygiukas arba atvirukas, iš konstruktoriaus K‘next detalių kuriamos gyvūnų figūros.

3. KNYGOS ISTORIJA

1 - 4 klasėms
Susipažįstama su popieriaus, rašto, knygos atsiradimo ir vystymosi istorija, diskutuojama apie knygos ir bibliotekų naudą visuomenei, knygų formatus, iliustracijas, kuriamos knygos iliustracijos ar įgarsinamos kūrinių ištraukos, žaidžiamas trumpas kompiuterinis edukacinis žaidimas „Knygos kelias“.

5. HEROJAI TARP MŪSŲ

2 - 4 klasėms
Klausomasi ištraukos iš knygos „Superherojų vadovas“ (aut. Elias ir Agnes Våhlund), diskutuojama apie patyčias, draugystę, pagarbą, svajones, žaidžiami žaidimai ir atliekamos užduotis, kurios skatina atsižvelgti į kitų nuomonę, savitarpio pagarbą. Paliečiamos patyčių ir draugiškumo temos.

4. JAUNASIS KŪRĖJAS

1 - 4 kl.
Susipažįstama su naujausių technologinių produktų kūrimo galimybėmis, naudojant konstruktorių detales Remote-control machines ,Mindstorms EV3, WeDo 2.0, konstruojami modeliai su sensoriais, kurie padeda modeliams judėti erdvėje. Lavinama vaizduotė, smulkioji motorika, mokomasi suprasti konstravimo ir programavimo schemas bei susipažįstama su elektronika, fizika ir mechanika.

6. APLINK PASAULĮ

2 - 4 klasėms
Sužinoma kaip ir kada atsirado mūsų planeta, užsimezgė gyvybė, kiek mūsų planetoje gyvena žmonių. Pasitelkiant informacines technologija mokomasi virtualiai apkeliauti pasaulį, apžiūrėti įspūdingiausias žemės vietas, mikroskopu tyrinėjamas vanduo ir kiti paviršiai.

7. MUZIKOS GARSAI

2 - 6 klasėms
Susipažįstama su muzikos ir instrumentų istorija bei raida nuo ankstyvųjų amžių iki šių dienų. Pasitelkiant informacines technologijas ir kompiuterines programas, leidžiančias įrašyti, koreguoti garsus ir balsą, praktiškai išbandomas skaitmeninės muzikos kūrimas, garso įrašų studijos galimybės.

8. SKAITMENINIS AŠ

3 - 6 klasėms
Pristatomi kylantys pavojai ir grėsmės naršant internete bei socialiniuose tinkluose, aptariami galimi sprendimo būdai, diskutuojama apie netikrų naujienų identifikavimą, pažangų dirbtinį intelektą ir jo galimybes vykdant dezinformaciją.

9. FOTOGRAFIJA XXI AMŽIUJE

5 - 12 klasėms
Susipažįstama su fotografo specialybe jos neidealizuojant, aptariama fotografijoje naudojama įranga, jos rūšys, vaizdų retušavimo programų įtaka vaizdų keitimui, diskutuojama apie fotografijos svarbą, gero ir profesionalaus fotografo savybes.

10. EDUKACINIS PARODŲ LANKYMAS

5 - 8 klasėms
Į pagalbą pasitelkiant Multicentro ekspozicijų erdvėje / Vaikų literatūros skyriuje eksponuojamą parodą mokomasi pasakoti istorijas, analizuojamos literatūrinių kūrinių ištraukos, charakterizuojami veikėjai, tuo pačiu ugdomas kūrybiškumas, viešas kalbėjimas, gebėjimas klausytis, priimti kitų nuomonę bei patiriamas netradicinis lankymasis parodoje. Taikomos Mo muziejaus parengtos edukacinės metodikos.

Edukacinių veiklų Multicentre rezervavimas

Tel. +37034391553, +37034352684
El. p. multicentras@marvb.lt
Multicentro soc. tinklo Facebook asmenine žinute

Edukacinės veiklos Lankytojų aptarnavimo centre

Aš ir internetas

6–9 klasių moksleiviams
Trukmė apie 45 min.

Registracija
El. paštu info@marvb.lt
Protmūšis, kurio metu vaikai atsakinės į įvairius su interneto ir skaitmeninių technologijų istorijos, panaudojimo, tykančių grėsmių ir pavojų klausimus, pasitikrins savo teorines žinias. Šia programa siekiama ugdyti moksleivių kritinį mąstymą informacijos pertekliaus visuomenėje.

Pažintinė pamoka „Virtuali realybė“

3-12 klasių moksleiviams
Trukmė 1 val. 30 min.

Registracija
Tel. +370 651 35245
El. paštu j.pajaujiene@marvb.lt
Moksleiviai sužino apie skaitmeninės realybės atsiradimą, 3D vaizdus bei garsus, susipažįsta su virtualios realybės akinių veikimo principais bei teikiamomis galimybes, praktiškai išbando HTC VIVE bei PS4 virtualios realybės akinius.

Edukacinė (NE)pamoka „Pirmyn į praeitį“

5–12 klasių moksleiviams, tačiau puikiai tinka ir suaugusiems
Trukmė 30–45 min.

Registracija
Tel. +370 651 35245
El. paštu j.pajaujiene@marvb.lt
Aktyvi, lavinanti, edukacinė (ne)pamoka, kurioje istorinės, kraštotyrinės, literatūrinės žinios persipynusios su išmaniaisiais sprendimais. Žaisdami moksleiviai supažindinami su Sūduvos krašto ir visos Lietuvos istorija, geografija, su Marijampolės miesto pažinimo portalo „Noriu žinoti“ veikla.

Jūsų patogumui visoje bibliotekoje veikia bevielis internetas.
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email