Vienas iš Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos veiklos tikslų – mokymosi visą gyvenimą skatinimas, kokybiškų ir aktualių paslaugų, savirealizacijos galimybių bibliotekos bendruomenei teikimas.

Šiam tikslui pasiekti Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose vykdomi skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems ir pažengusiems. Mokymų metu įgysite žinias apie: kompiuterio ar išmanaus įrenginio sandarą, programinę įrangą, išmoksite kurti aplankus ir juos klasifikuoti pagal saugomus failus, dirbti su tekstiniais dokumentais, naudotis el. paštu bei el. paslaugomis, bendrauti socialiniuose tinkluose, saugiai naudotis e-bankininkyste.

Skaitmeninio raštingumo mokymosi galimybės:

  • Individualios konsultacijos. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos darbuotojai teikia individualias konsultacijas skaitmeninio raštingumo klausimais (iki 1 val.): Microsoft Office paketas, naršymas internete, el. paslaugos, socialiniai tinklai ir pan.
  • Mokymai grupėse (išduodami mokymų pažymėjimai). Norintys gilinti skaitmeninio raštingumo žinias ar išmokti naudotis skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais įrenginiais) kviečiami registruotis į skaitmeninio raštingumo mokymus pradedantiesiems arba pažengusiems.
  • Medijų ir informacinio raštingumo programa (MIRKT), kviečianti gyventojus savarankiškai naudotis MIRKT bei dalyvauti bibliotekose vykstančiuose medijų ir informacinio raštingumo mokymuose ir paskaitose. Medijų ir informacinis raštingumas (MIRKT) – būtinosios kompetencijos (žinios, gebėjimai ir nuostatos), padedančios kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų informaciją ir atrinkti patikimos informacijos šaltinius.

Norintiems mokytis siūlomos šios temos:

  • Informacijos ir paieškos strategijos
  • Medijų įvairovė ir prieigos būdai
  • Informacijos vertinimas ir atranka
  • Etiškas ir legalus informacijos naudojimas
  • Saugumo internete svarba

Temos savarankiškam mokymuisi prieinamos interneto svetainėje www.bibliotekavisiems.lt

Gegužės mėn. bibliotekoje vyks paskaita Saugumas internete ir Informacijos vertinimas ir atranka“. Šiose temoje pasakojama apie tai, kodėl sunku rasti patikimos informacijos, kaip neįsitraukti į aido kambarius, kaip veikia paieškos sistemos ir kokios yra išplėstinės jų panaudojimo galimybės, informacijos perteklius, skaitmeninė higiena. Kaip lavinti kritinį požiūrį į internete skelbiamą informaciją ir kaip nepasiklysti informacijos pertekliuje bei kiti aktualūs ir vertingi klausimai:

  • 2024 gegužės 7 d. – 10.00–13.00 val. (Mokymų klasė, III a., Vytauto g. 22)

Registruokitės į paskaitą tel. 8 651 35245 arba el. paštu info@marvb.lt

Taip pat nuo gegužės 6 d. formuojama nauja mokymų grupė skaitmeninio raštingumo pradžiamokslio dalyviams. Dar yra keletas laisvų vietų, tad norintys dalyvauti kviečiami registruotis nurodytais kontaktais.