Gerda Matusevičienė
Vyresnioji vadybininkė
2021 rugsėjo 8 d.

Gamtoje vis labiau juntamas rudens kvapas su nostalgija verčia prisiminti vasaros saulę, gėlėtas pievas ir vandens čiurlenimą. Tačiau gamtos romantiką dažnai apkartina žmogaus palikti pėdsakai, kažkur tolumoje ūžiantys automobiliai, o gaivus vėjas ne retai atpučia ne tokį ir malonų miesto kvapą.

Šiais metais Bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centre įgyvendinamas Marijampolės savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos projektas „Elektra iš gamtos“ leidžia kalbėti apie gamtą, jos grožį ir galimybę „pasiskolinti“ energiją taip jai nekenkiant.

Prie projektinių veiklų jau sėkmingai prisidėjo bibliotekos savanoris Ali Mamedov iš Azerbaidžano, kuris dar pavasarį su marijampoliečiais kalbėjo apie savo šalie gamtos ypatumus bei gamtosaugines problemas.

Vasaros laikotarpiu skelbtas kūrybinių darbų konkursas „Vėjas, saulė ir vanduo – mano draugai“ kvietė fiksuoti žaliosios energijos panaudojimą, gamtos grožį ir meilę jai. Greitu metu paroda planuojama eksponuoti parnerių Argentinos Sarmiento Villa Italia popular bibliotekoje, o kol kas Multicentro Facebook.com paskyroje iki rugsėjo 17 d. galima balsuoti už labiausiai patikusius darbus. Pavargusieji nuo žiūrėjimo į ekranus, parodą gyvai iki rugsėjo 24 d. gali apžiūrėti Vaikų ir jaunimo edukacijos centre.

Didelio džiaugsmo ir žinių apie vėją jauniesiems marijampoliečiams suteikė aitvarų dirbtuvės, kurias vedė aitvarai.com komanda – profesionalūs šių dangų nuspalvinančių skraidyklių kūrėjai. Aitvarų gamyba pradžiugino ne tik vaikus, bet ir jų tėvai, prisimindami vaikystę, mielai įsitraukė į šią veiklą.

Rudenį, moksleiviams sugrįžus į klases, o medžių lapams nusidažius įvairiausiomis spalvomis, vyks dirbtuvės, kurių metu šeimos su vaikais bus kviečiamos gaminti savo unikalius gamtos raštais išmargintus medžiaginius maišelius, bei prisiliesti prie gamtos gaminant muilus, kvėpinant juos natūraliais eteriniais aliejais ir dekoruojant džiovintais žiedlapiais.

Dažnai skubėdami neišgirstame paukščių čiulbėjimo rytais, nepastebime saulės spindulių besiskverbiančių pro medžių lapus, neužuodžiame ryto gaivos. Raginame bent minutei sustoti ir pakelti akis į dangų, įsiklausyti ir užuosti. Mūsų gamta graži, palikime ją ateities kartoms!

Nuotraukų galerija:
Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email