Viešosios bibliotekos informacija
2021 rugsėjo 13 d.

Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ metu buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų. „Knyga – vasaros desertas!“ – skelbė šių metų akcijos šūkis.

Iškalbingi skaičiai

Akcijos „Vasara su knyga“ populiarumas auga kasmet: šią vasarą buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų, t.y. beveik 10 000 knygų daugiau nei praėjusiais metais. Iš viso iššūkį įveikė beveik 18 000 gyventojų.

Iš penkių pasiūlytų užduočių, didžiausio dalyvių susidomėjimo sulaukė užduotis perskaityti detektyvinę knygą. Geriausiai dalyvių įvertintų knygų topo viršūnėje atsidūrė Audronės Macijauskienės knyga „Kur vienaragis dabar?“, o populiarumu nepralenkiamas tapo J. K. Rowling bestseleris „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“.

„Šių metų puikūs rezultatai parodė, kad vasarą skaito visa Lietuva, neišskiriant konkrečios amžiaus grupės, socialinės padėties ar išsilavinimo. Tai mus džiugina labiausiai, to mes siekiame grįždami kiekvieną vasarą su nauju iššūkiu savo skaitytojams,“ – dalinosi įspūdžiais „Vasara su knyga“koordinatorius Tomas Pauliuščenka.

Daugiausiai knygų perskaitė Kauno regiono gyventojai, nedaug atsiliko Klaipėdos ir Vilniaus apskričių gyventojai. Biblioteka rekordininke, pasiekusia geriausių rezultatų visoje Lietuvoje, tapo Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka – čia iššūkyje dalyvavo net 973 rajono gyventojai!

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos ir padalinių skaitytojai taip pat aktyviai dalyvavo Vasaros skaitymo iššūkyje. Į skaitymo varžytuves užsiregistravo 425 skaitytojai, jį įveikė 362. Tai 95 proc. daugiau negu praėjusiais metais. Iš viso perskaityta 1 915 knygų pagal organizatorių pateiktas užduotis.  Daugiausiai perskaityta detektyvinių knygų– 390 ir knygų, kurių pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai – 388, o mažiausia praėjusiame tūkstantmetyje išleistų knygų – 376.

Aktyviausiai Skaitymo iššūkyje dalyvavo Igliaukos bibliotekos skaitytojai. Jie perskaitė 174 knygas, Netičkampio bibliotekos skaitytojai – 170 knygų, Balsupių bibliotekos – 161 knygų. 

Skaityti gali visi

„Vasara su knyga“ – jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su LR kultūros ministerija rengiama  skaitymo skatinimo akcija. Akcija prisijungė ir prie Lietuvos viešųjų bibliotekų iniciatyvos „Biblioteka visiems“ siekdama, kad skaitymo iššūkis įtrauktų kuo įvairesnes, net ir atskirtį patiriančias, socialines grupes.

Šiais metais iššūkio rengėjai itin daug dėmesio skyrė skirtingų socialinių grupių įtraukimui. Akcijos rubrika „Skaitymas man iššūkis“ kvietė registruotis regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turinčius skaitytojus. Specialių skaitymo poreikių turintiems asmenims buvo suteikta prieiga prie akcijos draugės virtualios bibliotekos ELVIS garsinių knygų, negalintiems judėti – bibliotekos siūlė pristatyti knygas į namus.

„Šios vasaros Skaitymo iššūkis patvirtino, kad skaitytojų būna pačių įvairiausių, o Lietuvos bibliotekos – pasiryžusios keistis ir tobulėti, kad visus juos priimtų,“ – sako Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Inga Davidonienė.

Dovanų lietus

Na o kokios gi varžytuvės be dovanų? Šiais metais net 14 vertingų prizų dovanojo pagrindinis rėmėjas – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Elektrinio paspirtuko, mobiliųjų telefonų ir išmaniųjų apyrankių laimėtojai buvo išaiškinti loterijos būdu ir bus paskelbti „Vasara su knyga“ svetainėje ir Facebook puslapyje artimiausiu metu. Nelaimėjusieji taip pat neliks be prizų  – kiekvienas iššūkį įveikęs dalyvis gaus akcijos atminimo dovanėlę – spalvingą daugkartinio naudojimo šiaudelį gėrimams, kurį galės atsiimti registracijos metu pasirinktoje bibliotekoje jau rugsėjo mėnesio pabaigoje.

Pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“, pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.

Akcijos draugai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, IBBY, leidykla „Nieko rimto“, leidykla „Vaga“, leidykla „Alma littera“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Lietuvos leidėjų asociacija, Audioteka.lt, garsinių knygų biblioteka „Elvis“, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, „Biblioteka visiems“, „Urtės tekstilė“, peteliškių namai „Dom Bow Ties“, „Denim Diaries“, „Muilo virtuvė“, logistikos įmonė „BLS“, „Palapinių magnatai“, „Sapiegos klinika“, „Skaitmeninė rinkodara“, optika „glasses on“, mokesčių grąžinimo kompanija „RT Tax“, kurjerių tarnyba „Samus“.

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email