Viešosios bibliotekos informacija
2022 vasario 14 d.

Ar prisimenate tą jausmą, kuris aplanko ruošiantis į pasimatymą? Šiek tiek virpančios rankos, raustantys skruostai, jaudulys, išsibarsčiusios mintys, lengvas svaigulys… Širdis pradeda plakti greičiau, o jos aidas ritmingai skamba ausyse. Nežinomybė ir adrenalinas paaštrina visus pojūčius. Panašus jausmas gali aplankyti ir skaitant gerą knygą…

Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia tapti aklo pasimatymo su knyga akcijos dalyviais. Šią idėją su draugais Vytauto Didžiojo universitetu įgyvendinome jau pernai metais „Kauno literatūros savaitė 2021“ metu. Į akciją pakvietėme Kauno miesto gyventojus ir svečius, kurie aklam pasimatymui skyrė virš 500 leidinių. Šiais metais grįžtame su nauja pavasariu dvelkiančia jėga ir tikslu šį skaičių padvigubinti! Prieš metus kvietėme pasimatymų ieškoti įvairiose Kauno erdvėse, o šiemet aklo pasimatymo knygas sutelksime vienoje vietoje meninėje instaliacijoje.

„Aklas pasimatymas su knyga“ –  kas tai?

Dažniausiai knygas renkamės pagal autorių, viršelį, rekomendacijas, atsiliepimus, reklamas, kritikų ar literatūros apžvalgininkų įvertinimus. Ieškome sau priimtinų temų, mėgstamų žanrų. Tačiau tokiu būdu prarandame galimybę nustebti ir atrasti ypatingą knygą, kurios paprastai nebūtume paėmę į rankas. Galbūt knyga, į kurią įprastai nė nepažvelgtume, slepia didžiausius atradimus mūsų gyvenime?

O kas, jeigu kitą savo skaitinį rinktumėtės nematydami viršelio ir pavadinimo – pagal knygą jau perskaičiusių nepažįstamųjų užrašytas, su ja susijusias istorijas, intriguojančias asmenines žinutes? „Aklas pasimatymas su knyga“ kviečia atsisakyti išankstinių nuostatų, kuriomis vadovaujantis pasirenkami tam tikri žanrai ar autoriai. Tai galimybė tapti slaptu knygnešiu, pateikti kūrinį kitu rakursu, o mėgstantiems skaityti – kaip netikėtą siurprizą atrasti naujas knygas ir galbūt sutikti slaptą sielos draugą, padovanosiantį būtent tą knygą ir emociją, kurios šiuo metu taip trūksta.

Kaip dalyvauti „Aklame pasimatyme“?

Skaitytojai, norintys įsitraukti į šį paslaptingą žaidimą, visų pirma kviečiami pasidalinti kadaise skaitytomis, įspūdį palikusiomis knygomis, kurias norėtų padovanoti kitiems. Pagalvokite – galbūt nepažįstamojo gyvenimą pakeisianti knyga šiuo metu dulka jūsų lentynoje. Knygas reikėtų supakuoti į laikraštį, žurnalą, vyniojamą popierių ar kitą medžiagą, maskuojančią jos viršelį ir pavadinimą, trumpai aprašyti su knyga susijusią savo asmeninę istoriją, jausmus, ar patikusią citatą ir iki balandžio 23 d. atnešti į Kauno apskrities viešąją biblioteką (K. Donelaičio g. 8). Jau gegužės 7 dieną įsilieję į „Kauno literatūros savaitė 2022“ veiklas kviesime visus, ištroškusius naujų potyrių, atvykti į „Aklą pasimatymą su knyga“, apžiūrėti meninę instaliaciją ir netrukus ją išardyti – išsirinkti intriguojančia žinute sudominusią knygą.

Kodėl verta dalyvauti šioje akcijoje?

Tikriausiai kiekvienas savo namų bibliotekoje turime jau perskaitytų, sužavėjusių, o gal net gyvenimą pakeitusių literatūros kūrinių, kurie tiesiog dulka lentynose. Tad kodėl nesudarius galimybės knygoms atgimti kito žmogaus rankose? Šiuo metu vis labiau populiarėjant „Zero waste“ filosofijai ir tvarumo iniciatyvoms, geros, bet seniai pamirštos knygos perdavimas kitam skaitytojui yra puiki dovana nepažįstamajam, aplinkai ir sau.

Tad traukite iš lentynų primirštas knygas, papuoškite jas maskuojančiu popieriumi, asmeninėmis žinutėmis ir leiskitės į jaudulio bei nežinios kupiną pasimatymą – aklą pasimatymą su knyga!

Aklas pasimatymas su knyga – viena iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Mistinė pažintis“ veiklų. Šis projektas yra Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 programos dalis.

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email