Raminta Liubelionienė
Vedėja
2023 vasario 28 d.

Knygų skaitymas neabejotinai yra vienas iš prasmingiausių vaikų laisvalaikio praleidimo būdų. Skaitant knygas nuolat mokomasi naujų dalykų, gerėja kalbiniai įgūdžiai, didėja savivertė. Skaitymas balsu vaikams iki 3 metų, mokslininkų teigimu, yra viena pigiausių ir geriausiai atsiperkančių investicijų į jų ateitį. Skaitydami tėvai stiprina ryšį su vaiku, ugdo gebėjimą susikoncentruoti, lavina fantaziją ir padeda formuotis vaiko vertybėms. 

„Knygų startas“ – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas, kurį vykdant, naujagimiams ir jų tėveliams Lietuvos ligoninių gimdymo skyriuose dovanojami lauknešėliai, o bibliotekose skaitytojų pažymėjimai.

 Vaikų ir jaunimo edukacijos centre tėvelių su mažyliais laukia specialiu „Knygų starto“ ženklu pažymėta lentyna, kurioje 0–3 metų vaikams rekomenduojamos skaityti knygos. Už kiekvieną su mažyliu perskaitytą knygelę tėveliai gaus pupelės lipduką, kurį, užrašę vaikučio vardą, galės užklijuoti ant plakate „augančios“ pupelės stiebo. Kuo daugiau knygų bus perskaityta tuo greičiau bus užauginta pupelė.

Dėl mažyliams skirtų skaitytojų pažymėjimų kreipkitės į Vaikų ir jaunimo edukacijos centro darbuotojus arba telefonu +37034352684.

Iki pasimatymo bibliotekoje!

Nuotraukų galerija:
Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email