Informacijos išteklių ir vadybos skyrius
2023 gegužės 17 d.

Skaitymo iššūkis „Vasara knyga“ šiemet išsiplėtė – Lietuvos viešosios bibliotekos organizuoja skaitymo skatinimo akciją „Metai su knyga“, kurios metu visoje šalyje vyksta susitikimai su rašytojais ir menininkais.

Gegužės 16 d. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Patašinės padalinyje menininkė, iliustruotoja, vaikų skaitymo ambasadorė Sigutė Ach surengė projekto „Metai su knyga“ susitikimą su Mokolų progimnazijos trečių klasių moksleiviais, Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos pirmaklasiais, Patašinės universalaus daugiafunkcio centro priešmokykline „Obuoliukų“ grupe.

Susitikimo metu Sigutė Ach vaikų klausė: kodėl žmogui reikalingos knygos, kodėl žmogui reikalinga vaizduotė ir kaip ji veikia? Tada vaikai buvo pakviesti įjungti fantaziją ir įsivaizduoti vietoje lubų medžius, o virš jų –katinus. Kokios spalvos katiną mato vaikai? Vaikų vaizduotė beribė – katinas ne tik pilkas ir juodas, bet ir rožinis, oranžinis, mėlynas. Vaizduotė žmogų išlaisvina ir gelbsti nuo nuobodulio, ji yra  būtinas dalykas, kad gyvenimas būtų įdomus. O geriausias vaizduotės „treniruoklis“  yra knygų skaitymas.

Ant spalvotų popierinių figūrų vaikai rašė savo mintis apie tai, kodėl jiems patinka skaityti ir ką suteikia skaitymas. Užrašytos mintys buvo suklijuotos ant didelių popieriaus lapų, kurie papuošė biblioteką.  

Renginio pabaigoje Sigutė Ach atsakė į vaikų klausimus ir kiekvienam padovanojo po savo piešinio reprodukciją.

Nuotraukos Rimutės Spūdienės

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email