Augustina Miknevičiūtė
2023 rugsėjo 18 d.

Anaiptol tikrai ne visi mokame išsakyti savo mintis ir jausmus. Kalbant tiek apie jauną, tiek apie vyresnį, „gyvenimo jau mačiusį“ žmogų. Kartais tam reikia laiko, ne visada pavyksta, nors siela ir liptų pro gerklę, kad ir ką be darytum. Galima kalbėti ne tik girdimais garsais, o žodžiais popieriaus lape, kitomis vizualinėmis meno formomis, muzika, šokiu ir t.t. Gal kartais, galbūt, svarbiausia tiesiog išsakyti, paleisti nors girdi tik Tu pats? Šiuo atveju nesvarbu priemonės, svarbu pasiektas tikslas.

Jauni žmonės turi ką pasakyti, tačiau dažnu atveju nutildomi net to nepradėję. „Jaunas…“, „Tu kvailas“, „pasmerkta karta…“ ir panašiai. Tad ar norisi kalbėtis girdint apie save ir apie kitus tokius dalykus? NE. Užsiveriama. Tada juk vėl negerai – „jaunimas nekalba“. Nejaugi keista? Viename stand up’e man jau neprisimenamas žmogus pasakė, kad neturėtumėme peikti jaunesnės kartos, nes patys ją auginame. BAM. Tad jeigu esi vienas iš tų bambeklių, dabar turėtum stipriai apie tai susimąstyti.

Šioje parodoje jaunimas kalba ir nebijo apnuoginti savo minčių, kurios ne visad tik apie teigiamus dalykus (ar mintys tikrai visada turi būti teigiamos?). Jaunimas kalba apie atsakymų į egzistencialistinius klausimus paieškas, savo ir kitų dualizmą, kasdienybės vyksmą, jo greitį… jautriai, įtaigiai, nuoširdžiai. Apie norą suprasti save labiau, tai, kas nebematoma monotoniškoje kasdienybėje, apie smulkmenas, kurių jau nebepastebime, nors jų dėka kiekviena diena panaši, bet ir kitokia. Samprotaujama apie pačią fotografiją, jos reikšmę, galią akimirkos atminimui. Fotografija – kaip įvykio įrodymas, kad tai buvo, net atminčiai vis labiau miglojant, padeda nepasimesti, nepasiklysti.

JAUNIMAS KALBA. Kūryba yra viena iš kalbos, saviraiškos, išraiškos formų. Tad išmeskime išankstinius nusistatymus ir pasistenkime suprasti, įsijausti, pajausti.

VYKSMAS – paroda prasidėjusi konkursu, kurio metu jauni žmonės, viliojami puikiais prizais, buvo kviečiame pateikti savo kurtas fotografijas ir apibūdinti savo gyvenimo bei juos supančios aplinkos veiksmą. Sulaukėme daugiau nei 30 darbų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Konkurso nugalėtojus padėjo išrinkti Lietuvos spaudos fotografijos skyriaus nariai.

Tad nieko nelaukdami dar kartą skelbiame nugalėtojus:
1 vieta – Deimantė Šuliauskaitė „DVI PUSĖS“
2 vieta – Evelina Audinytė „Į Tavo rankas“
3 vieta – Patricija Brazaitytė „Sustingę laike“
Specialus prizas – Adomas Lukša „LOST SOUL“

Iki kitų susitikimų!
– Meno kryptis

💜💛

Nuotraukų galerija:
Kategorijos:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email