Aušra Valaitienė
Sasnavos biblioteka
2024 sausio 31 d.

Bibliotekoje pristatyta sasnaviškės, Sūduvos gimnazijos moksleivės Liepos Venckevičiūtės iliustracijų paroda „Knygų menas“. Tai pirmoji Liepos paroda bibliotekos erdvėje.

Liepa piešia nuo mažens. Jos piešiniuose dažniausiai vaizduojamas žmogus. Skaitydama daug knygų pradėjo piešti personažus, atitinkančius knygų turinį arba įsivaizduojamus, savitus. Mėgsta piešti komiksus.

Parodos autorė ypač žavisi rašytojos, lėlininkės Editos Lei kūryba,  trokšta pasiekti šios autorės kūrybiškumo lygį. Pristatydama darbus su didele meile, įsijautimu kalbėjo apie knygas ir apie kiekvieną pavaizduotą personažą iš tų knygų. Ypatingą dėmesį skyrė Neringos Vaitkutės knygai „Tamsa, kuri prabudo“, linkėdama šią knygą skaityti visiems, tiek mažiems, tiek dideliems. Tai knyga neturinti amžiaus cenzo.

Be iliustracijų Liepa pristatė dar vieną įdomų darbą – savo istorijos darbų sąsiuvinį, kurį  „puošia“ iliustracijos. Autorė komentuoja, kad tai pats geriausias būdas mokytis istorijos, prisiminti datas, istorinius faktus ir laikotarpius.

Parodos autorę sveikino Sasnavos seniūnė Nijolė Smilgienė, Sasnavos bendruomenės pirmininkė, buvusi Liepos dailės ir technologijų mokytoja, Daiva Truncienė, buvusi auklėtoja Aida Varnaitienė. Daug gražių žodžių ir linkėjimų parodos autorei išsakė šeimos nariai ir į parodą susirinkę svečiai.

Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje.

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email