Asta Urkienė
Gudelių biblioteka
2024 kovo 26 d.

Kovo 23 dienos rytmetį Gudelių ir aplinkinių kaimų gyventojai susirinko į vilnos vėlimo edukaciją „Margutis kitaip“. Kai kuriems tai buvo antroji tokia edukacija, bet dauguma iš susirinkusiųjų pirmąkart  išmėgino sausąjį vilnos vėlimo būdą. Nors ir buvo neramu, kaip seksis, nes vilnos vėlimo adatos net matę nebuvo, su  Godos Arcikauskaitės, keturiolikmetės  Gudelių miestelio gyventojos pagalba ir pamokymais, viskas sekėsi puikiai.

 Vilnos yra įvairių rūšių, kaip ir jos vėlimo būdų. Pavyzdžiui – šlapias  vilnos vėlimas,  apie kurio kilmę internete sklando legenda, jog pirmasis veltas kilimas atsirado Nojaus laive, kur ankštame gardelyje buvo uždarytos avys. Jų vilnos krito ant grindų, drėko ir buvo trypiamos kanopų. Kai avys paliko laivą, ant grindų gulėjo šiltas vilnonis kilimas.

Na, o mes išbandėme sausąjį vėlimo būdą ir dar naudojome putplasčio gaminius.  Kadangi artėja Šv. Velykos, dauguma rinkosi velti su šia švente susijusius atributus: kiaušinius, paukštelius, kai kam ir gėlių  žiedai pražydo. Nors adatos retkarčiais nusitaikydavo į  pirštus, visi išlaikė šį išbandymą – buvo privelta daug margaspalvių figūrėlių, kuriomis  bus galima pasipuošti namus šventėms. Toks užsiėmimas įdomus ne tik pažintine prasme, nes vilnos vėlimas  – ypatinga patyriminė veikla, kurios metu žaidimas su vilna ir draugiškas pasiplepėjimas suteikia daug teigiamų emocijų.

Dėkoju visiems dalyvavusiems. Dėkoju Godai, jos sesei Gabijai ir mamai Sigitai už nuoširdžią pagalbą. Tai pat dėkojame Gudelių seniūnui Žydrūnui Krulikui už suteiktą erdvę taip gausiai susirinkusiems edukacijoms dalyviams.

Asta Urkienė

Gudelių padalinio bibliotekininkė

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email