Informacijos išteklių ir vadybos skyrius
2024 spalio 3 d.

Metų pradžioje Viešoji biblioteka pristatė naują paslaugą – Mobiliąją biblioteką, kuri reguliariai lanko 23 savivaldybės kaimus – pristato knygas, periodinę spaudą, organizuoja kultūrinius renginius. Praturtinti renginių įvairovę padėjo įgyvendintas projektas „Mobilios edukacijos“. Projektas skirtas kaimiškosioms bendruomenėms, Mobilios bibliotekos lankytojams, kurio metu buvo surengti 4 edukaciniai užsiėmimai, praplėtę bendruomenių narių kultūrinį akiratį, o bendros veiklos sutelkė žmones ir paįvairino laisvalaikį.

Tautkaičių bendruomenės žmonės buvo pakviesti į kvapnią natūralaus muilo gamybos edukaciją, kurią vedė VšĮ Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA edukatorė  Rita Klevinskienė. Gamindami muilą edukacijos dalyviai galėjo išsirinkti norimą spalvą, kvapą ir, kad muilas būtų dar labiau išskirtinis, dekoruoti jį  įvairiais papuošimais. Visiems pavyko pasigaminti po vieną ar kelis spalvingus, kvapnius muilus.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė Mokolų bendruomenei surengta edukacija „Ebru menas“, kurią taip pat vedė edukatorė Rita Klevinskienė. Susirinkusieji galėjo išreikšti savo kūrybiškumą ir tapti dailininkais, nes dirbant šia technika piešinys visada pavyksta ir būna nepakartojamas. Edukacijos dalyviai ant jūros dumbliais sutirštinto vandens paviršiaus teptukais paskirstę dažus, pagaliukais formavo piešinį. Vėliau piešiniai buvo fiksuojami uždedant popieriaus lapą, kuriame liko autorių darbai. Visi sukūrė spalvingus ir unikalius piešinius.

Mobilioji biblioteka lankėsi ir Liucinavo bendruomenės namuose. Čia vyko keramikos dirbtuvės su Rugile Navickaite – buvo gaminami profesionalios funkcinės keramikos dirbiniai. Dauguma edukacijos dalyvių pirmą kartą prisilietė prie molio, todėl gamino nesudėtingus gaminius: padėklus, lėkštes, dekoravo juos augalų įspaudais, įvairiais simboliais ar spalvino.

Meškučiuose bendruomenės žmonės dalyvavo aromatinių sojų vaško žvakių gamybos edukacijoje su VšĮ „Šeštasis pojūtis“ edukatoriais Antanu ir Einira Aleknomis, kurios metu susirinkusieji buvo supažindinti su žvakių gamybos ypatumais, aromatinių žvakių ingridientais ir gamybos procesu: kol buvo kaitinamas ir lydomas sojų vaškas, kiekvienas edukacijos dalyvis gamino žvakės šerdį, iš siūlomų eterinių aliejų susikūrė žvakės aromatą, o lydomam vaškui pasiekus reikiamą liejimo temperatūrą, sumaišė visus žvakės ingridientus ir taip išliejo savo unikalią sojų vaško aromatinę žvakę.

Džiugu, kad edukacijos sulaukė susidomėjimo ir gražių atsiliepimų. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems, bendruomenėms – už šiltą priėmimą.

Edukaciniai renginiai surengti  įgyvendinant Marijampolės savivaldybės kultūros ir meno įstaigų finansuojamą projektą „Mobilios edukacijos“.

Violeta Ruseckienė

Informacijos išteklių ir vadybos skyriaus vedėja

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email