Violeta Ruseckienė
Informacijos išteklių ir vadybos skyrius
2024 spalio 11 d.

Spalio 9 d. Viešosios bibliotekos ir padalinių darbuotojai susitiko su egzistencinės krypties psichologu, psichoterapeutu Timu Petraičiu. Pokalbio tema – ką reiškia pozityviai mąstyti?

Atsakydamas į šį klausimą lektorius mąstymą lygina su kvėpavimu, kuris yra pusiau autonominis procesas ir į  kurį žmonės nukreipia savo minčių ir sąmonės galią. Didžiąją dienos dalį žmonės mąsto be minčių įsikišimo, o dauguma jų, apie 90 proc., yra pasikartojančios ir negatyvios. Mintys ateina iš įsitikinimų (apie save, apie kitus, apie pasaulį), kurie kuria mūsų pasaulėžiūrą. Gerai, jeigu įsitikinimai yra teigiami, nes juos keisti yra labai sunku, o jie veikia mūsų tolesnį gyvenimą. Keitimasis vyksta per įsitikinimų kvestionavimą – klausimų sau uždavimą. Žmogui reikia rasti patirtį, kuri prieštarautų negatyviems įsitikinimams ir padėtų žengti į priekį.  

Psichoterapeutas akcentavo, kad  labai svarbios yra žmogaus patirtys vaikystėje, nes kas žmoguje „nusėdo“, tas veikia ir tolesnį jo gyvenimą.

Anot psichologo, pozityvus mąstymas – kompetencija gebėti save palaikyti, o tam reikia sąmoningų kiekvieno žmogaus pastangų. Viskas, kas mums nutinka, priklauso arba nuo paties žmogaus, arba lemia išorinės jėgos. Todėl labai svarbus saviveiksmingumas – asmens įsitikinimas, kad pasiekti norimus tikslus jis yra pajėgus.

Daug skaitantis Timas Petraitis rekomendavo knygas apie savęs pažinimą, žmogaus moralę ir prigimtį:   psichologinę knygą „Kodėl, po velnių, negaliu pasikeisti? Neuromokslininkės patarimai, padėsiantys suprasti, kad Tu gali“ (Gabija Toleikytė) ir grožinės literatūros kūrinį „Baltasis tigras (Aravind Adiga).

Susitikimas su psichoterapeutu Timu Petraičiu surengtas įgyvendinant Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamą projektą „Gyventi sveikai – gyventi laimingai “.

Violeta Ruseckienė

Skyriaus vedėja

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email