Vakar Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje atidaryta Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus paroda „Jonas Jurašas. Būties kaina“, skirta vienai ryškiausių Lietuvos teatro asmenybių – teatro ir kino režisieriui Jonui Jurašui. Jo spektakliai tapo ne tik meniniais pasakojimais, bet ir drąsiais laisvės bei žmogaus teisių manifestais. Paroda, jau kelerius metus keliaujanti per Lietuvą, pirmą kartą pasiekė ir jo gimtinę – Marijampolę, miestą, kuris turėjo esminę reikšmę jo asmenybei ir pasaulėžiūrai.
Parodos atidaryme dalyvavo garbūs svečiai: Marijampolės savivaldybės vicemerai Artūras Visockis ir Ričardas Bagdanavičius, Tarybos nariai, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Auksė Kapočiūtė-Vaitkuvienė, parodos sumanytoja ir kuratorė Liucija Armonaitė, režisieriaus studijų bendramokslė Alvyda Čepaitytė-Sipienė, JAV lietuvė, etnologė ir literatūros tyrėja Elena Bradūnaitė, aktorė ir visuomenės veikėja Karolina Masiulytė-Paliulienė, archyvarė Gražina Sluckaitė, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, aktorius Remigijus Vilkaitis bei kiti.
Ekspozicijoje pristatomi visi Jono Jurašo pastatyti spektakliai, tarp jų „Mamutų medžioklė“, „Grasos namai“, „Barbora Radvilaitė“. Net ir griežtų sovietinės cenzūros ribojimų akivaizdoje šie spektakliai skatino diskusijas apie laisvę, nepriklausomybę ir žmogaus orumą, palikdami neišdildomą žymę Lietuvos teatro istorijoje.
Paroda veiks iki balandžio 18 dienos, tad visi teatro ir meno mylėtojai kviečiami apsilankyti ir atrasti Jono Jurašo kūrybinį palikimą iš naujo.