Jonas Jurašas, garsus režisierius ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, paliko ryškų pėdsaką šalies teatro istorijoje. Režisieriaus kūrybinė veikla Kauno dramos teatre buvo itin svarbi, tačiau dėl pasipriešinimo tarybinei ideologijai, jo karjera Lietuvos teatruose buvo nutraukta. Vieni svarbiausių Jono Jurašo spektaklių, kurtų 1967–1972 m: M. Bulgakovo „Moljeras“ (1968), „Mamutų medžioklė“ (1968), M. Šatrovo „Bolševikai“ (1970), K. Sajos „Šventežeris“ (1970), J. Glinskio „Grasos namai“ (1970), J. Grušo „Barbora Radvilaitė“ (1972).
Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, Jonas Jurašas grįžo į Nacionalinį Kauno dramos teatrą ir toliau kūrė šiuolaikinį teatrą. Š. m. balandžio 7 d. 17.00 val. maloniai kviečiame Jus į kūrybos vakarą „JONAS JURAŠAS, JO AKTORIAI IR KAUNO DRAMOS TEATRAS“, kuriame susipažinsite su režisieriaus Jono Jurašo ir su juo dirbusių teatralų kūrybos atspindžiais.
Dalyvaus: Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas, aktoriai: Jūratė Onaitytė, Dainius Svobonas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktorė Nideta Jarockienė, parodos „Jonas Jurašas. Būties kaina“ kuratorė Liucija Armonaitė.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus bei Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka kovo 13 d. marijampoliečiams pristatė neeilinę ekspoziciją „Jonas Jurašas. Būties kaina“, kurią kviečiame aplankyti iki balandžio 18 d. Tarp vertingų eksponatų – nuotraukos, laiškai, rankraščiai, Barboros Radvilaitės suknelė su karūna, kuria spektaklyje puošėsi aktorė Rūta Staliliūnaitė, Aušros Vartų Dievo Motinos paveikslo kopija.